FETÖ'nün 'Emniyet mahrem imamı' Ankara'da yakalandı

FETÖ'nün 'Emniyet mahrem imamı' Ankara'da yakalandı

FETÖ/PDY'nin "Emniyet mahrem imamı" olan ve 4 yıldır aranan N.Ç, Etimesgut ilçesinde saklandığı eve düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

2017'den bu yana Ankara Ağır Ceza Mahkemesince "silahlı terör örgütü kurma ve yönetme suçu"ndan aranma kaydı bulunan, FETÖ/PDY'nin "Soner" kod adlı emniyet mahrem imamı N.Ç.'nin, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde bir evde saklandığı tespit edildi.

ÖZEL EKİP EVİNDE YAKALADI

Dört yıldır firari olarak aranan şüpheli N.Ç'nin yakalanmamak için kılık değiştirdiği ve başkasının üzerine kayıtlı bir aracı kullandığını tespit eden özel ekip, takibe aldıkları N.Ç.'yi saklandığı eve düzenlediği operasyonda gözaltına aldı.

Yakalanmamak için sahte kimlik de kullandığı belirlenen şüphelinin, polis uygulamalarından bu şekilde kurtulduğu anlaşıldı. Operasyon sırasında yine başkasına ait kimlik numarasını söyleyerek polislerden kurtulmaya çalışan N.Ç'nin, kimlik tespit çalışması sonucu doğru kişi olduğu belirlendi.

BYLOCK KULLANICISI

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) ihraç olan zanlının, örgütün şifreli mesajlaşma programı ByLock kullanıcısı olduğu ve örgütsel mesajlaşmalar yaptığı ortaya çıktı.

FETÖ nün  Emniyet mahrem imamı  Ankara da yakalandı #1