Fahrettin Koca: Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz mümkün değil

Fahrettin Koca: Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz mümkün değil

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, yüz yüze eğitimden vazgeçilmeyeceğini söyledi.

Fahrettin Koca: Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz mümkün değil

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçti.

Aşının salgının seyrinde en önemli rolü üstlendiğini belirten Bakan Koca, "Salgını belkide iki evrede almak durumundayız. Aşıdan önce ve aşıdan sonra." ifadesini kullandı.

Açıklamalarına devam eden Fahrettin Koca, öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği yüz yüze eğitimle ilgili konuştu.

"EĞİTİME ARA VERMEDEN GELECEK DÖNEMİ KARŞILAYACAĞIZ"

Tüm okulların zamanında açılacağını belirten Sağlık Bakanı Koca, yüz yüze eğitimden vazgeçmenin mümkün olmayacağını belirtti.

"Eğitime ara vermeden gelecek dönemi karşılayacağız" sözleriyle açıklamalarına devam eden Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı:

"Aşıların kullanıma girmesi salgınla mücadelede en büyük kırılma anlarından biridir. Salgını belkide iki evrede almak durumundayız. Aşıdan önce ve aşıdan sonra.

Fahrettin Koca: Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz mümkün değil VİDEO

"ÖĞRENCİLERİMİZ HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ OLDU"

İş yerlerimiz kapalı kapandı, gençlerimiz okullarından uzak kaldı. Öğrencilerimiz her zaman önceliğimiz oldu. Buna rağmen çocuklarımız yüz yüze eğitimden mahrum kaldı. Ancak bugünler geride kaldı. Artık aşı var.

Tüm okullarımız zamanında açılacak. Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz mümkün değildir. Eğitime ara vermeden gelecek dönemi karşılayacağız. Bilimi Kurulumuz kuralları belirledi. Alınması gereken tedbirleri görüştü. Milli Eğitim Bakanlığımız ile bunu sizlerle paylaşacağız. Bakanlıklarımız tam bir koordinasyonla çalışıyor.

Fahrettin Koca: Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz mümkün değil  #1

"AŞI, VATANDAŞLARIMIZ İÇİN TERCİH EDİLEMEYECEK KADAR ÖNEMLİ"

Aşı programımız bugüne kadar teşvik ve tercih konusuydu. Artık her bir vatandaşımız için tercih edilemeyecek kadar önemli. Olmazsa olmaz bir kural haline gelmedi.

Aşı olmayanlar düzenli olarak PCR test sonucu göstermelidir. Toplumsal bağışıklığı elde etmiş değiliz. En az 2 doz aşı olmamış kimse kendisini aşı olmuş zannetmemeli."

Fahrettin Koca: Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz mümkün değil  #2