Kastamonu'da felaketin geliş anı

Kastamonu'da felaketin geliş anı

Kastamonu’da 25 kişinin ölümüne neden olan selde Ezine Çayı'nın taşma anı, anbean cep telefonu kamerasına yansıdı.

Kastamonu'da felaketin geliş anı

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde sele neden olan Ezine Çayı'nın taşma anının cep telefonu kamerası görüntüsü ortaya çıktı.

Çayın kenarındaki binalardan birinin balkonundan çekilen görüntüde, şiddetli yağış ile birlikte su seviyesi yükselen çayda sürüklenen ağaç ve kütüklerin, ilçe merkezindeki köprüyü tıkadığı görüldü.

“GÖTÜRDÜ KÖPRÜYÜ; KAÇIN, KOŞUN”

Köprünün altındaki boşluğun kapanmasıyla çayın taştığı, sel suyunun cadde ve sokakları içine aldığı anlar anbean kameraya yansıdı.

Bu arada selin geldiğini fark eden caddedekilerin sağa sola panik içinde kaçtıkları da görüldü.

Görüntüyü çeken kişi ve yanındakilerin ise "Götürdü köprüyü; kaçın, koşun. Bu ne böyle? Allah'ım sen bizi koru" dedikleri duyuldu.

Ezine Çayı'nın taşma anı VİDEO

ERDOĞAN DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Öte yandan Ezine Çayı'nın taşmasına neden olan düz köprüye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ilçede cuma namazının ardından yaptığı konuşmada dikkat çekti.

Erdoğan, "Helikopterde Adil Bakanıma söyledim; artık düz köprü değil kemer köprü ile de işte biliyorsunuz, bütün bu ağaçlar geliyor ve buraları tıkıyor. Mümkün olduğunca da betondan öte bunları inşallah taş köprü olarak da kemer köprüyü yapıp, bunların köprü altından gitmelerini de sağlamış olacağız. Bunun proje çalışmalarını da bakanlık şu anda yürütüyor." dedi.

Kastamonu da felaketin geliş anı #1

Kastamonu da felaketin geliş anı #2

Kastamonu da felaketin geliş anı #3