Eylem için Türkiye'ye gelen 2 terörist, Mardin'de yakalandı

Eylem için Türkiye'ye gelen 2 terörist, Mardin'de yakalandı

Suriye'den bombalı eylem yapmak için Türkiye'ye gelen teröristler, MİT ve jandarmanın ortak operasyonuyla 15 kilo plastik patlayıcıyla birlikte yakalandı.

Mardin'de, jandarma ve MİT tarafından ortak yürütülen teknik ve fiziki takip sonucunda, Suriyeli 2 teröristin patlayıcılarla Türkiye'ye geçiş yaptığı ve büyükşehirlerde saldırı hazırlığında olduğu tespit edildi.

Operasyon için harekete geçen ekipler, teröristlerin Suriye uyruklu bir kişinin evinde kaldığını belirleyerek, dün gece saatlerinde adrese operasyon düzenledi.

2 TERÖRİST YAKALANDI

Operasyonda Suriye uyruklu M.N. ve E.T. isimli teröristler, 2 sırt çantasında 15 kilo plastik patlayıcı, 4 ateşleme anahtarı, 4 elektrikli fünye, 2 hafıza kartı ve 4 pil ile birlikte yakalandı.

Teröristler ile onu gizleyen Suriye uyruklu kişi gözaltına alınırken, teröristlerin üzerinden çıkan 3 cep telefonuna da el konuldu.

Eylem için Türkiye ye gelen 2 terörist, Mardin de yakalandı #1

PATLAYICI MADDE İNCELENDİ

Patlayıcı Madde İmha Timi'nin yaptığı incelemede, ele geçen patlayıcı maddenin tahribat gücünün çok yüksek olduğu, 3 katlı bir binayı kullanılamaz hale getirecek güçte olduğu belirtildi.

Gözaltına alınan teröristlerin sorgusu devam ediyor.

Eylem için Türkiye'ye gelen 2 terörist, Mardin'de yakalandı

Eylem için Türkiye ye gelen 2 terörist, Mardin de yakalandı #2

Eylem için Türkiye ye gelen 2 terörist, Mardin de yakalandı #3