Erdoğan, sel bölgesindeki ailelere taziyelerini iletti

Erdoğan, sel bölgesindeki ailelere taziyelerini iletti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa'daki sel felaketinde yaşamını yitiren 5 kişinin yakınlarıyla telefonda görüşerek, başsağlığı diledi.

Erdoğan, sel bölgesindeki ailelere taziyelerini iletti

Bursa'nın Dudaklı Mahallesi'ndeki sel felaketinde 5 kişinin hayatını kaybettiği bölgeye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, incelemelerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu sırada, Bilen ailesinin fertlerine telefonda taziyelerini iletti.

"KAZA VE KADER ALLAH'TANDIR"

Bir felaket yaşandığını anlatan Erdoğan, "Felaket neticesinde 5 tane kardeşimizi şu anda kaybetmenin hüznü içerisindeyiz. Rabbim yar yardımcımız olsun. Biz kazaya kadere iman etmiş insanlarımız. Dolayısıyla biz biliyoruz ki kaza ve kader Allah'tandır. Bize düşen şüphesiz ki tedbirdir. Bu kazalar bazen tedbiri de aşıyor. Onun için kaybettiğimiz kardeşlerimizin ailelerine Allah'tan sabırlar diliyorum. Rabbim cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın. Bütün bu ailelere benim bu dileklerimi iletirseniz." dedi.

Erdoğan, selde hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini iletti

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sel mağduru ailelere her türlü destek ve yardımcı olunması talimatını verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kayıp Derya'nın da bulunmasıyla cenazelerin 5'inin Bingöl'e götürüleceğini belirtirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bingöl'e de selam gönderdi.

Erdoğan, sel bölgesindeki ailelere taziyelerini iletti #1

Erdoğan, sel bölgesindeki ailelere taziyelerini iletti #2