Erdoğan, Kanal İstanbul'da kararlılık mesajı verdi

Erdoğan, Kanal İstanbul'da kararlılık mesajı verdi

Ekrem İmamoğlu'nun verdiği mektuba ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mektup gizli, açıklamam doğru olmaz" dedi.

Erdoğan, Kanal İstanbul'da kararlılık mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İMAMOĞLU'NUN VERDİĞİ MEKTUP

Ekrem İmamoğlu'nun kendisine verdiği mektubun sorulması üzerine konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu mektup gizli bir mektup. Mektubun içeriğinde daha farklı şeyler ver. Eğer kişiye özel bir mektupsa, bunu açıklamam doğru olmaz." dedi.

Kanal İstanbul projesinde kararlılık mesajı veren Erdoğan, projenin yapılacağını ve bununla dünyaya mesaj verileceğini ifade etti.

Erdoğan, Kanal İstanbul'da kararlılık mesajı verdi ViDEO

"KANAL İSTANBUL'DA KARARLIYIZ"

Erdoğan, "Kanal İstanbul, bu şahsın (Ekrem İmamoğlu) konusu değil. Kanal İstanbul'da kararlıyız, adımımızı hızla atarak birkaç ay içerisinde harekete geçeceğiz" dedi.

"PARASI OLAN ALIRSA ALIR, BENİ İLGİLENDİRMİYOR"

CHP'lilerin Kanal İstanbul güzergahından arazi, arsa aldığı iddiasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Parası olan alırsa alır, çok da beni ilgilendirmiyor. Kanal İstanbul'da kararlıyız."

Erdoğan, Kanal İstanbul da kararlılık mesajı verdi #1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

(İdlib'e saldırı) Bu rejimin ateşkesle alakalı adıma uymadığının açık ispatı. Pazar günü Berlin'de olacağız. Bu konuları Putin ile etraflıca ele alacağız. İdlib'deki gelişmeler sıkıntı verici.

3 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU, KARŞILIKSIZ BIRAKAMAYIZ

Sadece İdlib deyip geçemeyiz kuzeye doğru koridorda sıkıntı var. 3 askerimiz şehit oldu. Bunu karşılıksız bırakamayız. Bunun bedelini ağır bir şekilde ödeteceğiz. İdlib'de 20'ye yakın sivil vatandaş şehit edildi. Bahane her zaman hazır, terör örgütleri orada şunu yapıyor bunu yapıyor. Hepsi yalan. Kocasını kaybetmiş bir anne orada çadırların altında yer bulmaya çalışıyor, bunlar sivil. Berlin Libya ağırlıklı gibi görünse de İdlib konusunu da gündeme getirmeyi düşünüyorum.

HAFTER GÜVENİLİR BİR ADAM DEĞİL

Bu adam (Hafter) güvenilir bir adam değil. Trablus'u bombalamaya devam ettiler. Berlin'de bunu açıkça göreceğiz. Temenni ederim ki verdikleri sözlerin arkasında dururlar.

EKREM İMAMOĞLU'NUN VERDİĞİ MEKTUP

Bu mektup gizli bir mektup. Kendisi bir açıklama yaptı mı yapmadı bilmiyorum. Size anlattıklarından farklı şeyler var içinde. Kişiye özel bir mektupsa bunu açıklamam doğru olmaz. Gündemde olan bir konu olması nedeniyle söyleyeyim; Kanal İstanbul bu şahsın konusu değil, bizim konumuz. Bunların ifade ettiği gibi yalanlarla dolu, örneğin yurtdışından şu kadar bir yeri var vs... Hanımefendinin burada yeri yok, yalan. CHP'liler buradan yer kapatıyor diye haberler de var. Bu da benim konum değil. Parası olan alabilir.

Ülkemizde biz yasal düzenlemeler yaptık. Yabancılara biz bu arazilerimizin satışlarını açtık. Bizim derdimiz Kanal İstanbul ile dünyaya bir ders veriyoruz. Biz de şimdi çevremizi tehdit eden Boğazımızı tehdit eden bu geçişe karşı kendimiz bir kanal yapıyoruz. Bu Kanal İstanbul'a farklı bir güzellik getirecek. İki yakasıyla faklı bir projelendirmeyle İstanbulumuz güzellik kazanacak.

Biz Kanal İstanbul'da kararlıyız. Finansman konusunda da ciddi bir arayış söz konusu değil. Adımımızı atıp açıklamayı yapacağız."