Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu

10 Kasım'da İstanbul'da çeşitli anma törenlerine katılan İBB Başkanı, önce cemevine gitti, sonrasında camide Mevlid-i Şerif okuttu. İmamoğlu'nun son adresi Dolmabahçe Sarayı oldu.

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu Mustafa Kemal Atatürk'ün 81'nci ölüm yıl dönümü dolayısı ile bir dizi etkinliğe katıldı.

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu VİDEO

CEMEVİNDE ANMA TÖRENİ

İmamoğlu, önce Taksim Meydanı'ndaki Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sundu, sonra Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki anma etkinliğine katıldı. İmamoğlu'nun bir sonraki adresi ise Karacaahmet Cemevi oldu.

Burada alevi vatandaşlarla görüşen İmamoğlu, onların sorunlarını da kısa kısa dinledi.

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu  #1

MEVLİT OKUTTU

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, son durağı olan Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’nde de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için okutulan Mevlid-i Şerif programına katıldı. İstanbul Valiliği, İBB, İstanbul Müftülüğü, Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Emekli Subaylar Derneği, Emekli Astsubaylar Derneği ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği iş birliğiyle gerçekleşen mevlit programının ardından Dolmabahçe Sarayı’na geçen İmamoğlu, ziyaretlerini Twitter hesabından da canlı olarak aktardı.

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu  #2

"ATAMIZI DUA EDEREK ANMANIN GÜNÜ"

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kuvayımilliye ruhunun vatan ve milletin bölünmezliği noktasında önemli olduğunu belirterek, "Bu ruhun önderi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Milli duruşumuzu bir arada göstereceğimiz anlar var. Bunlar çok değerli, kol kola ve omuz omuza olmamız, geçmişimizi hatırlamamız ve geleceğe de umutla yürüyüşümüz çok önemlidir. Bugün de atamızın 81. ölüm yıl dönümü. Atamızı hem anlayarak hem de dua ederek anmanın günü." dedi.

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu  #3

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu  #4

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu  #5

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu  #6

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu  #7

Ekrem İmamoğlu Atatürk’ü anmak için Karacaahmet Cemevi’nde VİDEO

 

 

 

 


Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu  #8

Ekrem İmamoğlu, Atatürk için mevlit okuttu  #9