Diyarbakır'da terör örgütüne ağır darbe: 1 ton esrar

Diyarbakır'da terör örgütüne ağır darbe: 1 ton esrar

Diyarbakır'da yapılan operasyonda, 83 farklı noktada 9 milyon 187 bin kök Hint keneviri ile araziye gizlenmiş 1 ton 183 kilogram esrar ele geçirildi.

Diyarbakır'da terör örgütüne ağır darbe: 1 ton esrar

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca Lice ilçesi Yalaza, Ortaç ve Esenli köyleri kırsalında gerçekleştirilen Şehit Jandarma Er Zeynettin Özalp narko-terörizmle mücadele operasyonu, başarıyla tamamlandı.

Operasyonda 83 farklı noktada 9 milyon 187 bin kök kenevir bitkisi, arazide kayalık alan ve çalılar arasına gizlenmiş poşetler ve çuvallar içerisinde 1 ton 183 kilogram esrar, kenevir bitkilerini sulamak maksadıyla tarlaların içerisinde kurulu şekilde tespit edilen 11 bin 45 metre uzunluğundaki su hortumu, borusu, 8 adet su motoru ve 1 adet su pompası ele geçirildi.

Esrar muhafaza altına alınırken, kenevir bitkileri numune alınmasının ardından diğer malzemeler ile birlikte yerinde imha edildi.

Diyarbakır'da terör örgütüne ait 1 ton esrar ele geçirildi ViDEO

Diyarbakır da terör örgütüne ağır darbe: 1 ton esrar  #1

OPERASYONLAR SÜRECEK

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla terör ve narko-terörle mücadele operasyonlarına artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir.” denildi.

Diyarbakır da terör örgütüne ağır darbe: 1 ton esrar  #2

Diyarbakır da terör örgütüne ağır darbe: 1 ton esrar  #3

Diyarbakır da terör örgütüne ağır darbe: 1 ton esrar  #4