Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor

Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kongrede yaptığı konuşmasında Diyarbakır ailelerini ziyaret edeceğini açıklaması üzerine ailelerin heyecanlı bekleyişi başladı.

Diyarbakır'daki HDP il binası önündeki ailelerin, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için oturma eylemi sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün kongrede yaptığı konuşmada aileler ile ilgili "Diyarbakır'daki gözü yaşlı analarımızı bizzat yerinde ziyaret edeceğiz inşallah." demesinin ardından evlat nöbeti tutan aileler, heyecan yaşadı.

Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor VİDEO

"DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ"

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden 5 yıl önce terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirttiği oğlu Roşat için oturma eylemini sürdüren Necibe Çiftçi, büyük oğlu Sami Çiftçi'nin de terör örgütüne destek vermediği gerekçesiyle kaçırılarak, şehit edildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anneleri ziyaret edeceği açıklamasının, kendilerini çok heyecanlandırdığı ve sevindirdiğini aktaran Çiftçi, "Ben iki evladım için buraya geldim. Bir oğlumu şehit ettiler, bir oğlumu da dağa kaçırdılar. Cumhurbaşkanı'mız açıklama yaptı. Biz çok sevinç içinde kaldık, çok heyecanlıyız. Dört gözle biz Cumhurbaşkanı'mızın yolunu bekliyoruz. İnşallah bize hayırlı bir müjde getirir, Allah'ın izni ve devletin gücüyle biz de evlatlarımıza kavuşuruz." dedi.

Diyarbakır da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan ı bekliyor #1

"BİZİ DESTEKLİYOR, YANIMIZDA"

Van'da lise öğrencisi olduğu dönemde kaçırılan oğlu Baran için evlat nöbeti tutan Solmaz Örünç ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerini her zaman desteklediğini belirterek, "Çocuklarımızı çalan partinin önündeyiz. HDP olmasa PKK olmaz. Ben bugün çok sevinçliyim çünkü Cumhurbaşkanı'mız bizi dile getirdi. Annelerin yanına gelecek. Biz ondan çok memnunuz, Allah da ondan memnun olsun. Biz onu çok seviyoruz. O bizi destekliyor, bizim yanımızdadır, her zaman bizi dile getiriyor. Biz çok sevindik, inşallah çocuklarımızın da haberini bize getirir kısa sürede." diye konuştu.

Diyarbakır da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan ı bekliyor #2

"ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BÜYÜK MÜCADELE VERDİ"

5 yıl önce 15 yaşındayken, kaçırılan oğlu Özkan için 9 Eylül 2019'dan beri eylemini sürdüren Süleyman Aydın da çok sevindiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı'nın yolunu gözlediklerini belirten Aydın, "Eylemimizin ilk gününden beri Sayın Cumhurbaşkanı'mızın bize büyük desteği vardı, çocuklarımız için büyük mücadele veriyordu. Buraya geleceğini söyledi, biz anne ve babalar olarak çok sevindik. Şu an hepimiz heyecanlıyız. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanı'mız gelir ve hayırlı haberler getirir, inşallah iyi bir müjde verir bize. İnşallah çocuklarımızdan bir haber verirler bize. Hepimiz burada Sayın Cumhurbaşkanı'mızın yolunu gözlüyoruz şu an. Allah razı olsun, çocuklarımız için büyük bir mücadele veriyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı'mız olsun, Sayın İçişleri Bakanı'mız olsun çok büyük bir mücadele veriyorlar çocuklarımız için. Biz de sonuna kadar bu vatan hainlerinin kapısından kalkmayacağız." dedi.

Diyarbakır da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan ı bekliyor #3

Diyarbakır da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan ı bekliyor #4

Diyarbakır da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan ı bekliyor #5

Diyarbakır da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan ı bekliyor #6

Diyarbakır da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan ı bekliyor #7

Diyarbakır da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan ı bekliyor #8

Diyarbakır da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan ı bekliyor #9

Diyarbakır da evlat nöbeti tutan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan ı bekliyor #10

İlginizi Çekebilir
İstanbul'da bugünkü trafik yoğunluğu
İstanbul'da bugünkü trafik yoğunluğu
269 YORUM
Gündem
Günde 10 dakika ayırın, günlük 300 USD kazanın!
ADVERTORIAL
CryptoTrader
Motorine ikinci kez indirim bekleniyor
Motorine ikinci kez indirim bekleniyor
244 YORUM
Gündem
Cem Yılmaz'a nafaka indirimi yok
Cem Yılmaz'a nafaka indirimi yok
505 YORUM
Magazin
6'lı masanın adayı Kemal Kılıçdaroğlu
6'lı masanın adayı Kemal Kılıçdaroğlu
316 YORUM
Gündem