Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu

Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu

13 yaşındayken dağa kaçırılan çocukları için evlat nöbetine katılan Gülşen Çetin güvenlik güçlerine teslim olan evladına kavuşmanın sevincini yaşadı.

Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’dan itibaren HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbeti 371'inci gününde de devam ederken ailelerden biri daha evladına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

2015 yılında 13 yaşında kandırılarak dağa kaçırılan Erdal Çetin Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa İl Jandarma komutanlıkları ve İstihbarat Komutanlığı tarafından yapılan müşterek ikna çalışmaları neticesinde Suriye’nin Kamışlı kırsalında silahsız ve teçhizatsız şekilde alınarak Nusaybin ilçesine getirildi.

Buradaki işlemlerinin ardından Erdal Çetin, Diyarbakır’a sevk edildi.

HDP önünde evlat nöbeti tutan bir aile daha çocuğuna kavuştu İZLE

SORGUYA ALINDI

Dün HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne gelerek oğlu için nöbet tutan anne Gülşen Çetin ve bebe Bayram Çetin, evlatlarının teslim olduğu haberini gözyaşları içinde karşıladı. Diyarbakır’a getirilen Erdal Çetin, İl Jandarma Komutanlığında annesi Gülşen ve babası Bayram Çetin ile buluştu.

Acılı anne ve baba, gözyaşları içinde oğulları Erdal’a kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, yapılan kısa görüşmenin ardından Erdal Çetin, ifadesine başvurulmak üzere sorgu odasına alındı.

Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu #1

16 AİLE EVLADINA KAVUŞTU

Erdal Çetin ile birlikte 16 aile evlatlarını teröristlerin elinden kurtarmayı başardı.

Daha önce Hacire Akar’ın oğlu Mehmet, Hatice Ceylan’ın oğlu Cafer, Hüsniye-Hüseyin Kaya çiftinin kızları Mekiye, Halime Kadran’ın torunu Halil İbrahim Kadran, Necla-Metin Açan çiftinin oğlu Harun Açan, Nizamettin-Aslıhan Eşrefoğlu çiftinin oğlu Hüseyin, Gevriye Ayhan’ın kızı Pelda, Melik Aslan’ın oğlu Volkan, Muhteber Birlik’in oğlu Veysi, Cahide Alkan’ın oğlu Mehmet Emin, Şahize Altınkaynak’ın kızı Halise Alptekin, Naime Dalmış’ın kızı Tekoşin Açar, Sait Açar’ın oğlu Haşim, Cemal Ertaş’ın oğlu Ramazan Ertaş ve Sever Fidan'ın oğlu Tayfur Fidan ailelerine kavuşmuştu.

Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu #2

Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu #3

Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu #4

Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu #5

Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu #6

Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu #7

Diyarbakır’da bir aile daha evladına kavuştu #8