Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye yaptırım cevabı

Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye yaptırım cevabı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, ABD’nin yaptırım açıklamasına cevap verdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Hazine Bakanlığının Türkiye’ye yönelik yaptırımlar uygulanabileceğine dair açıklamasına cevap verdi.

"ABD YÖNETİMİNE HER SEVİYEDE BİLGİ AKTARILMIŞTIR"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle ABD Hazine Bakanlığının Türkiye’ye yönelik yaptırımlar uygulanabileceğine dair açıklaması hakkındaki soruya, “Barış Pınarı Harekatı’yla bağlantılı olarak ABD Hazine Bakanlığı ülkemize yönelik yaptırım hazırlığı içinde olduğuna dair bugün bir açıklama yapmıştır. Barış Pınarı Harekatı başladığında ABD Yönetimine her seviyede bilgi aktarılmıştır. Bakanlığımız tarafından bugün yapılan basın açıklamasında da harekatın hedef ve kapsamı tüm açıklığıyla uluslararası kamuoyuyla paylaşılmıştır.'' ifadeleriyle cevap verdi.

"TAM MÜTEKABİLİYET, MİSLİYLE CEVAP"

Aksoy açıklamasında, ''Türkiye milli güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütleriyle mücadele etmektedir ve bu mücadele kararlılıkla sürdürülecektir. Buna karşı atılacak her adıma karşı tam mütekabiliyet çerçevesinde misliyle mukabelede bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır.” ifadelerine yer verdi.