Erdoğan, normale dönüş için bayram sonrasını işaret etti

Erdoğan, normale dönüş için bayram sonrasını işaret etti

Avrupa'nın tamamında ve İran'da koronavirüsün yüksek etki göstermesine rağmen Türkiye'nin bu sürecin dışında kalmasını hatırlatan Erdoğan, sağlık sistemine dikkat çekti.

Erdoğan, normale dönüş için bayram sonrasını işaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Koronavirüsle verilen mücadeleye ilişkin konuşan Erdoğan, Türkiye'nin erken adımlar atarak aldığı tedbirleri hatırlattı.

"BİZİM FARKIMIZ..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa'nın tamamı ve İran gibi salgının ağır seyrettiği ülkelerin yanı başındaki Türkiye'nin bu sürecin dışında kalması, işin tabiatı gereği mümkün değildi. Ancak bizim diğer ülkelerden farkımız, hem güçlü bir sağlık altyapısına sahip bulunmamız hem de gereken tedbirleri vakitlice almış olmamızdır." diye konuştu.

Erdoğan, normale dönüş için bayram sonrasını işaret etti #1

NORMAL HAYATA GEÇİŞ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz.

İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI'NDAN BERİ İLK DEFA..

Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir.

Dünkü kabine toplantımızda, tüm bakan arkadaşlarımıza, bu konuda gereken ikazları yaptık, talimatları verdik.

Türkiye, İkinci Dünya Savaşı'ndan beri ilk defa, küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer alma fırsatı elde etmiştir.

Bu imkanı değerlendirebilmenin yolu, şimdiden fikri ve fiziki hazırlıklarımızı yapmaktan geçiyor.

AK Parti olarak, bizim de hem kendi siyasi gündemimiz hem milletimizin beklentileri doğrultusunda sıkı bir hazırlık yapmamız gerekiyor.

Her bir başkanlığımız, kendi sorumluluk alanında, salgın sonrası dünya ve Türkiye analizi yaparak, artılarımızı ve eksiklerimizi tespit etmelidir.

Ülkemizin son 18 yılındaki her büyük adım gibi, yeni dönemin inşasının lokomotifliğini de inşallah yine AK Parti yürütecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MYK öncesi önemli mesajlar İZLE

Erdoğan, normale dönüş için bayram sonrasını işaret etti #2

Erdoğan, normale dönüş için bayram sonrasını işaret etti #3

Erdoğan, normale dönüş için bayram sonrasını işaret etti #4

Erdoğan, normale dönüş için bayram sonrasını işaret etti #5