Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Çevre Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Çevre Günü mesajı

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Cumhuriyet tarihinin en büyük ağaçlandırma kampanyasını başlattık' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Çevre Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Doğanın korunmasının insanlığın geleceği üzerindeki önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, acil çözümün üretilmesi gerektiğini aktardı.

"İnsan kaynaklı sebepler ne yazık ki, doğa üzerinde tahribat düzeyinde etkilerde bulunmaktadır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizlere verilmiş en büyük nimetler arasında yer alan tabiatın korunmasına yönelik her adım insanlığın geleceği açısından son derece önemlidir. Sanayileşmenin yaygınlaşması, teknolojinin ilerlemesi ve insan kaynaklı sebepler doğa ve çevre üzerinde ne yazık ki tahribat düzeyinde etkilerde bulunmaktadır.

Ancak unutulmamalıdır ki tüketim alışkanlıklarındaki aşırılıklar, çevre ve doğaya karşı duyarsız yaklaşımlar uzun vadede yine en fazla zararı insanoğluna verecektir. Bu nedenle bütün bir insanlık olarak acil şekilde harekete geçerek, sorunu çok yönlü bir yaklaşımla ele almak ve çözümler üretmek zorundayız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Dünya Çevre Günü mesajı #1

"Çevre konusunda da asırlık yatırımları 20 yıla sığdırdık"

Türkiye olarak doğanın tahribatının önüne geçmek, tabiatla ilişkimizi en duyarlı hale getirmek için medeniyetimizin bizlere öğrettiği hassasiyetle adımlarımızı attık ve atmaya devam ediyoruz. Her alanda olduğu gibi çevre konusunda da asırlık yatırımları 20 yıla sığdırdık. Bu dönemde doğayı korumaya, çevre kirliliğini önlemeye yönelik etkili birçok düzenlemeyi ve uygulamayı hayata geçirdik.

"Cumhuriyet tarihinin en büyük ağaçlandırma kapmanyasını başlattık"

Yeşil kalkınma devrimine uygun yapısal dönüşümlerimizi hem mevzuat değişiklikleri hem de somut projeler bakımından hızlandırdık. Çevre dostu yaklaşımları her zaman destekledik, daha yaşanabilir şehirlerin inşasına öncülük ettik, yenilenebilir enerjiyi önceleyerek enerji çeşitliliğini sağladık, orman varlığını artırmak için Cumhuriyet tarihinin en büyük ağaçlandırma kampanyasını başlattık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Dünya Çevre Günü mesajı #2

"450 proje, her şehre millet bahçesi"

‘81 ile 81 milyon metrekare millet bahçesi’ hedefimiz doğrultusunda 450 projenin yapımına başladık ve her şehrimizde vatandaşlarımızı millet bahçeleriyle buluşturmayı sürdürüyoruz. 2053 Net Sıfır Emisyon hedefimizi dünyaya ilan ederek doğanın korunması konusundaki samimiyetimizi ortaya koyduk.

"Çevrenin korunması için herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyorum"

Gelecek kuşaklara daha yaşanır bir dünya bırakmak için gayret göstermeye devam ediyoruz. Dünya Çevre Günü vesilesiyle vatandaşlarımıza ve tüm insanlığa bir kez daha yaşadığımız dünyanın bize gelecek nesillerin emaneti olduğunu hatırlatıyor, çevrenin ve doğanın korunması için herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Dünya Çevre Günü mesajı #3

İlginizi Çekebilir
Erdem Baş’ın Kanada’da ev sahibi-kiracı anısı
Erdem Baş’ın Kanada’da ev sahibi-kiracı anısı
406 YORUM
Medya
Putin'in ısrarla istediği esir, Ukraynalı Victor Medvedçuk çıktı
Putin'in ısrarla istediği esir, Ukraynalı Victor Medvedçuk çıktı
47 YORUM
Dünya
Ekrem İmamoğlu'nu Kemal Kılıçdaroğlu için uyaran vatandaş yeniden gündemde
Ekrem İmamoğlu'nu Kemal Kılıçdaroğlu için uyaran vatandaş yeniden gündemde
166 YORUM
Gündem
4000 TL ile başladı günlük 400 Dolar kazanıyor!
ADVERTORIAL
CryptoTrade
İran'da isyan dalga dalga büyüyor
İran'da isyan dalga dalga büyüyor
373 YORUM
Gündem