Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt'te STK önderleriyle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt'te STK önderleriyle buluştu

Erdoğan, Siirt'te kanaat önderleriyle bir araya geldi. 2023 seçimlerine işaret eden ve Kandil uzantılı siyaseti hatırlatan Erdoğan, "Millete hiçbir şey vaat edemeyenler, Türkiye'yi geriyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te çeşitli programlara katıldı.

Önce açılış törenine katılan Erdoğan, daha sonra Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) önderleriyle bir araya geldi.

"KANDİL UZANTILI SİYASETE YER YOK"

Kandil uzantılı siyaset yapanlara tepki gösteren Erdoğan, devletin bu konuya karşı olan kararlılığını yineledi.

"Ülkemizde terör ve Kandil uzantılı siyasete yer olmadığının buradan altını çiziyorum." diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Devletimizin tüm birimlerinin bu konudaki kararlılığı tamdır. Ya hukuk, demokrasi ve anayasa içinde kalacaklar. Terör örgütünün yaşadığı hezimetler arttıkça kim bilir daha ne itiraflar, ne kalleşlikler, ne tür alçaklıklar ortaya saçılacak. Zaman geçtikçe bölücü örgütün, ülkemizle ilgili kirli emelleri olan emperyalistlerin taşeronluğunu yapan kiralık katil sürüsü olduğu çok daha net görülecek. Ya da yargıya hesap vermekten kaçamayacaklardır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt'te STK önderleriyle buluştu VİDEO

"BİRİLERİ ANKARA'NIN KONFORUNDA SİYASETÇİLİK OYNARKEN..."

"Siirt'e aşkla hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Birileri Ankara'nın konforunda yüksek siyasetçilik oynarken biz 81 ilimizi 10-15 kez ziyaret ettik. Teşkilatlarımızla, milletvekillerimizle, bakanlarımızla kapısı çalınan ev, hali hatrı sorulmadık kişi bırakmamak için ter döktük. İlim, irfan, liyakat sahibi hocalarımızla, kanaat önderlerimizle görüşmeler yapıyoruz. Toplumumuzun her kesimiyle bağlarımızı daha da güçlendiriyoruz. Bu toplantılardan gerçekten çok verim aldık.

"BÖYLE BİR ANLAYIŞ OLABİLİR Mİ"

2023'e giden süreçte millete hiçbir şey vaat edemeyenler bu açıklamalarla Türkiye'yi gererek, insanlarımızı kutuplaştırarak kapatmaya çalışıyor. Kalkıp da bu ülkede yüzde 52 oy ile Cumhurbaşkanı seçilen ve yüzde 52'yi gayri milli kabul eden bu zihniyeti milletimizin takdirine bırakıyorum. Yüzde 52'yi siz nasıl gayri milli kabul edersiniz. Böyle bir anlayış olabilir mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt te STK önderleriyle buluştu #1

"KİMSENİN ATEŞE BENZİN DÖKME HAKKI YOKTUR"

Girdiği bütün seçimlerden kaybederek çıkan bu zihniyetin ulaşacağı yer ne olduğunu benim değerli kardeşlerim siz bilirsiniz. 'Benden sonra tufan' mantığıyla daha da çirkefleşeceği anlaşılıyor. Bu oyuna asla düşmeyiz. Siyasi rekabetin siyasi husumete dönüştürülmesine izin veremeyiz. Kimsenin ateşe benzin dökme hakkı yoktur.

"BİRBİRİMİZLE EMPATİ KURMAK ZORUNDAYIZ"

Her zaman söylüyorum. Aynı düşünmek aynı fikirleri paylaşmak meselelere aynı pencereden bakmak zorunda değiliz. Aynı ülkenin vatandaşları olarak birbirimizi anlamak, dinlemek, birbirimizle empati kurmak zorundayız. Bizi kimse bölemez, bizi kimse ayıramaz.

"NOBRAN DİLİNE BİZ SON VERDİK"

Alt yapı ve üst yapının yanı sıra temel hak ve özgürlüklerde de bu büyük dönüşüme imza attık. Nobran diline biz son verdik. İnkar politikalarını ret politikalarını bir daha geri gelmemek üzere terk ettik. Çok önemli reformlar gerçekleştirdik. Tillo'nun adının iadesi dahil attığımız her adımda sizlerin duasına nail olabilmeyi hedefledik.

"TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİNE KİMSE MANİ OLAMAZ"

Bizim terörün vahşi dişlerine kaptıracağımız tek bir gencimiz bile yoktur. Bizim bir daha asla himmet, hizmet diyerek gençleri mankurtlaştıran günümüzün haşhaşilerine kaptıracak tek bir evladımız yoktur. Ne sebeple olursa olsun elinden tutamadığımız her bir gencin vebali bizim ve sizin üzerindedir. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, her zemin ve her fırsatta Türkiye olacağız. Allah'ın izniyle bizi kimse yolumuzdan alıkoyamaz. Gayret gösterirsek Türkiye'nin büyümesine, güçlenmesine kimse mani olamaz. Ben sayın kanaat önderlerine, hocalarıma güveniyorum."