Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs'ta düzenlenen törene katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs'ta düzenlenen törene katıldı

Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıldönümü kapsamında Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi geçit törenin yapılacağı alana doğru hareket etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış HArekatı'nın 47'nci yıl dönümü ve Kurban Bayramı vesilesiyle KKTC'ye gitti.

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile istişarelerini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sabah kılınan Bayram Namazı'nın ardından programını sürdürdü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÖRENE KATILDI

Erdoğan, 20 Temmuz Barış Harekâtı yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde geldiği KKTC'de, bu sabah Lefkoşa'daki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs ta düzenlenen törene katıldı #1

ÇELENK BIRAKILDI

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümü etkinlikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs ta düzenlenen törene katıldı #2

TÖRENE KATILAN İSİMLER

Girne Kapısı'ndaki Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Tatar'ın yanı sıra, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, Başbakan Ersan Saner, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, bakanlar, milletvekilleri, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, gaziler ve vatandaşlar da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs ta düzenlenen törene katıldı #3

İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ve bayrakların göndere çekilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, anıt özel defterini imzaladı.

ERDOĞAN'IN DEFTERE YAZDIĞI CÜMLELER

Erdoğan, deftere şunları yazdı:

"Aziz Atatürk,

Bugün hem Kıbrıs Türk halkıyla güç ve gönül birliği içinde gerçekleştirdiğimiz Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümünü kutlamak hem de mübarek Kurban Bayramımızı idrak etmek üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeyiz.

Ada'yla ilgili kritik gelişmelerin yaşandığı bir dönemde gerçekleşen bu ziyaret Anavatan Türkiye olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin huzuruna, refahına ve istikbaline verdiğimiz önemin bir nişanesidir.

Türk milleti nasıl 47 sene önce katliam tehdidiyle karşı karşıya bırakılan Kıbrıs Türk halkının imdadına koşmuşsa bugün de yarın da elindeki tüm imkanlarla Kıbrıslı kardeşlerinin yanında olmayı sürdürecektir.

Kıbrıs Türkü'nün hak, adalet ve özgürlük davasını uluslararası planda da zafere taşıyana kadar mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.

Ruhun şad olsun."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs ta düzenlenen törene katıldı #4

"İLKELERİNİZDEN VE GÖSTERDİĞİNİZ AYDINLIK YOLDAN AYRILMAYACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Tatar da anıt özel defterini imzaladı. Tatar, şunları kaydetti:

"Yüce Atatürk,

İlke, düşünce ve mücadelenizden güç ve ilham alan Kıbrıs Türk halkı, Anavatan Türkiye'nin sarsılmaz desteğiyle yürüttüğü direnişini zaferle sonuçlandırmış, bu direnişi 20 Temmuz Barış Harekatı ile taçlandırmıştır. Huzurunda bir kez daha söz veriyoruz; devletimizden, bağımsızlığımızdan ve egemenliğimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Kıbrıs Türk halkının yeniden doğuşu olan 20 Temmuz Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümünde sizden güç olarak mücadelemize devam ederken, ilkelerinizden ve gösterdiğiniz aydınlık yoldan ayrılmayacağız. Sizi rahmet, saygı ve özlemle anıyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs ta düzenlenen törene katıldı #5

TEDBİRLER ALINDI

Törende, yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında katılımcıların maske taktığı görüldü.

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümü kutlamaları, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'nda yapılacak etkinliklerle devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs ta düzenlenen törene katıldı #6

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs ta düzenlenen törene katıldı #7

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs ta düzenlenen törene katıldı #8

İlginizi Çekebilir
Baltık Denizi'ndeki Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarında patlama
Baltık Denizi'ndeki Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarında patlama
181 YORUM
Dünya
Tanju Özcan, HDP'ye kına gönderdi
Tanju Özcan, HDP'ye kına gönderdi
547 YORUM
Gündem
Teröristlerden birinin kimliği belli oldu
Teröristlerden birinin kimliği belli oldu
589 YORUM
3. Sayfa
58 yaşında nasıl kazandı!
ADVERTORIAL
Coin Haber
EYT aralık ayında kamuoyuyla paylaşılacak
EYT aralık ayında kamuoyuyla paylaşılacak
408 YORUM
Gündem