Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her durumda nefretini kusan bir kesim mevcut

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her durumda nefretini kusan bir kesim mevcut

Katıldığı bir açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Her yıl olduğu gibi bu Ramazan'da da mankurtların nefret suçlarına maruz kaldık.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı bağlantıyla Pınarhisar ve Çakıllı Çevre Yolları Açılış Töreni'ne katıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Siyasetlerinin her zaman eser ve hizmet siyaseti olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Kendi ülkesine husumet besleyen, kendi milletinin değerleriyle kavgalı bir kesim halkımızın bir kısmını yıllardır rejim kaygısından, laiklik endişesine kadar bir dizi istismar malzemesi ile korkutmaya çalışıyor. Onca yıl İstanbul başta olmak üzere pek çok şehrimizde belediyeleri yönettik." dedi.

"Her durumda nefretini kusan bir kesim mevcut"

Kasım 2002 seçimlerinden beri hükümet olarak ülkeyi yönettiklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bunca yıldır Trakya'nın herhangi bir ilçesindeki mahallesindeki hangi vatandaşımız meşrebinden ve geleceğinden korku duymasına yol açacak bir durumla karşılaşmıştır. Ama ülkemizde hala milletimizin inancına, kültürüne, tarihine, değerlerine karşı kin duyan fırsat bulduğu her yerde ve her durumda nefretini kusan bir kesim mevcuttur. Her yıl olduğu gibi bu ramazan ayında da mankurtların nefret suçlarına maruz kaldık.

"Vicdanla bağdaşmayan görüntüleri Allah'a havale ediyoruz"

Demokrasiyle, özgürlükle, hakla, hukukla hepsinden önemlisi ahlak ve vicdanla bağdaşmayan bu tür görüntüleri Allah'a havale ediyor ve milletimizin takdirine bırakıyoruz. Biz bu ülkeye eser ve hizmet kazandırmayı sürdüreceğiz. Türkiye'yi 2023 hedefleriyle mutlaka buluşturacak 2053 vizyonunu da hazırlıklarına devam edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her durumda nefretini kusan bir kesim mevcut #1

"Pınarhisar en önemli dönüm noktamdır"

DHA'nın haberine göre; Erdoğan, Pınarhisar'ın kendisi için ayrı bir yeri olduğunu söyleyerek konuşmalarına şu ifadelerle devam etti:

"Pınarhisar hayatımdaki en önemli dönüm noktalarından birini yaşadığım ilçedir. Vesayetin, hukuk oyunlarıyla çarptırıldığımız hapis cezasıyla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden haksız yere ayrıldıktan sonra cezanın infazı için Pınarhisar'a geldik. Daha sonra zaman zaman bu ilçemizi ziyaret ederek Pınarhisarlılarla kucaklaştım, helalleştim. Cezaevleri zalimler için hapishane, mazlumlar için taş medresedir. Biz de Pınarhisar Cezaevi'ni milletimizle daha sıkı kucaklaşmak kendimizi geliştirmek, geleceğe hazırlamak için bir taş medreseye dönüştürdük.

Esasen milli iradenin üzerinde bir güç bulunmadığı diğer tüm gayretlerin beyhude olduğunu bizi Pınarhisar cezaevine yolcu eden yüz binler zaten göstermişti. Nitekim 1999 Temmuz'unda Pınarhisar Cezaevi'nden ayrıldıktan yaklaşık iki yıl sonra partimizi kurduk ve üç buçuk yıl sonra da iktidara geldik.

"Bölgede güvenli ve hızlı bir seyahat sağlanacak"

Tayyip Erdoğan'a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını çok görerek hukuk oyunlarıyla ayağına çelme takanlar, onun on bir yıl süren başbakanlığına ve 8 yıla yaklaşan cumhurbaşkanlığına şahitlik etmek mecburiyetinde kaldı. Bu dönemde İstanbul'la birlikte ülkemizin 81 vilayetine hizmet ettik. Eser verdik. Sınırlarımız dışına taşan başarılara imza attık. Herkesin bir hesabı vardı ama onlar bilmiyordu ki en büyük hesap sahibi Allah'tır.

Yaklaşık 7 buçuk kilometrelik Pınarhisar ve 3 kilometrelik Çakıllı çevre yollarıyla birlikte projenin toplamda 22 kilometrelik kısmını hizmete vermiş oluyoruz. Alt geçitleri, hemzemin kavşakları ve sanat yapılarıyla hizmete açtığımız çevre yolları, Trakya genelinde trafiğin rahatlamasına da katkıda bulunacaktır. Açılışını yaptığımız yollarda hem taşımacılık yapan şoförlerimiz hem bölgede yaşayan vatandaşlarımız konforlu, güvenli, hızlı bir seyahat imkanına kavuşacaktır.

"Vakitten 93 milyon, akaryakıttan 35 milyon lira tasarruf edilecek"

Günlük trafiği 7 bin aracı bulan bu yoldaki seyahat süresinin 78 dakikadan 45 dakikaya inmesiyle vakitten yılda 93 milyon lira, akaryakıttan 35 milyon lira tasarruf edilecektir. Ayrıca karbon emisyon miktarı da 7 bin tondan fazla azalacaktır.

Yolculuk süresinin kısalmasıyla ile Kırklareli arasındaki etkileşimin yoğunlaşması bölgenin ekonomik ve kültürel dinamizminin artmasına da katkıda bulunacaktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her durumda nefretini kusan bir kesim mevcut #2

İlginizi Çekebilir
Hafsanur Sancaktutan, mastürbasyon sahnesiyle ilgili konuştu
Hafsanur Sancaktutan, mastürbasyon sahnesiyle ilgili konuştu
360 YORUM
Magazin
Aleyna Kalaycıoğlu: Denize çıplak girdim
Aleyna Kalaycıoğlu: Denize çıplak girdim
129 YORUM
Magazin
Optimar'ın anketine göre ittifaklarda son durum
Optimar'ın anketine göre ittifaklarda son durum
451 YORUM
Gündem
Mika Raun'dan Mehmet Ali Erbil yorumu
Mika Raun'dan Mehmet Ali Erbil yorumu
125 YORUM
Magazin
Ayda 32,000TL kazanmanın yolu, bu yatırım!
ADVERTORIAL
CoinPro