Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu afetleri de aşacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu afetleri de aşacağız

Sel bölgesi Kastamonu'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni süratle yapıp, küllerimizden inşallah yeniden ayağa kalkacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu afetleri de aşacağız

Kastamonu’da 11 Ağustos’ta etkili olan şiddetli yağmur sonrasında meydana gelen sel Abana, Azdavay, Bozkurt, Cide, İnebolu ve Küre ilçelerinde hayatı adeta felç etti, can kayıplarına neden oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da temaslarda bulunmak üzere Kastamonu’ya giderek, ziyaretlerine başladı.

İlk olarak selin etkilendiği ilçelerden biri olan Abana’ya geçen Erdoğan, vatandaşları selamlayıp, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

“BU DEVLET HİÇBİR ZAMAN ÇÖKMEDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Abanalı kardeşlerim. Öncelikle Cuma'nız mübarek olsun. Bu sel afeti, sel felaketi sebebiyle ölenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm yakınlarımıza, milletimize başsağlığı diliyorum. Rabbim beterinden korusun diye de niyaz ediyorum. Bugün Bozkurt'a geçip Cuma'yı inşallah orada kılacağız. Bozkurtlu kardeşlerimizle hemhal olacağız. Abana da bu felakette mağdur oldu. Sizi selamlamadan geçmeyim istedim. Şunu çok net söylüyorum. Bizler Allah'ın izniyle bu afetleri de aşacağız ve ne gerekiyorsa devlet olarak elimizden geleni süratle yapıp inşallah hep söyleriz ya; 'Küllerimizden inşallah yeniden ayağa kalkacağız.' Hiç merak etmeyin evelallah bu millet hiçbir zaman çömelmedi, yine çömelmeyeceğiz. Bu devlet hiçbir zaman çökmedi, yıkılmadı yine yıkılmayacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu afetleri de aşacağız VİDEO

“HEP BİRLİKTE BURADAYIZ VE YERİNDE DEĞERLENDİRME YAPACAĞIZ”

Süratle de inşallah en kısa zamanda bütün mağduriyetleri gidermenin gayreti içinde olacağız. İçişleri, Ulaştırma, Çevre ve Şehircilik Bakanı hep birlikte buradayız ve yerinde değerlendirme yapacağız. Diğer bölgelere yine bakan arkadaşlarım var. Milletvekilli arkadaşlarımızla beraber bölgedeyiz. Buralardaki tespitleri yaptıktan sonra da adımlarımızı atacağız. Teşekkür ediyorum, sizleri Allah'a emanet ediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu afetleri de aşacağız #1