Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 10.20'de Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye indi. Erdoğan, İlham Aliyev ile beraber Füzuli Havalimanı açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik ziyaret kapsamında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de.

Erdoğan'ı, Esenboğa Havalimanı'ndan Ankara Valisi Vasip Şahin ve diğer ilgililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Bakü'ye gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İlham Aliyev, Füzuli Havalimanı'nı açtı VİDEO

HAVALİMANI AÇILIŞINA KATILDI

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in davetine icabetle Azerbaycan'a günübirlik çalışma ziyaretinde bulunmak üzere Bakü'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vatan Muharebesi neticesinde işgalden kurtarılan Füzuli'deki Uluslararası Havalimanı'nın açılışını Aliyev ile beraber gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan da  #1

AKILLI TARIM KAMPÜSÜ'NÜN TEMEL ATMA TÖRENİ

Erdoğan, bölgede yapılan kara yolunun ve Zengilan'da Türkiye'nin de katkılarıyla inşa edilecek Akıllı Tarım Kampüsü'nün temel atma törenlerine de iştirak edecek.

BÖLGESEL KONULAR MASADA OLACAK

Ziyarette, Türkiye-Azerbaycan ilişkileri tüm yönleriyle gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da derinleştirilmesi için atılacak adımlar ele alınacak.

Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra güncel, bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunulması da öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan da  #2

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan da  #3