Cezaevlerinde alınan tedbirler iki hafta uzatıldı

Cezaevlerinde alınan tedbirler iki hafta uzatıldı

Cezaevlerindeki avukat ziyareti dahil tüm görüşler, cezaevleri arası nakiller iki hafta daha ertelendi.

Cezaevlerinde alınan tedbirler iki hafta uzatıldı

Adalet Bakanlığı, koronavirüs nedeniyle daha önce cezaevlerinde alınan tedbirlerin süresini, Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri kapsamında uzatma kararı aldı.

TEDBİRLER İKİ HAFTA DAHA UZATILDI

Açık ve kapalı ceza infaz kurumlarındaki avukat ziyareti dahil bütün görüşler, özel izinler, hastalık ve güvenlik durumları dışında bir ceza infaz kurumundan başka kuruma yapılan nakiller, hükümlülerin kurum dışı çalışma, lokanta, sosyal tesis, dış kantin gibi iş yurdu faaliyetleri iki hafta daha ertelendi.

AİLE GÖRÜŞME ODALARININ KULLANILMASI DA ERTELENDİ

Ayrıca, birden fazla koğuşla birlikte yapılan faaliyetlerin, ceza infaz kurumlarındaki ve çocuk eğitim evlerindeki aile görüşme odalarının kullanımının, ceza infaz kurumlarında anneleriyle birlikte kalan 0-6 yaş grubu çocukların kreşe ve ana okuluna gitmeleri ile çocukların dışarıdaki ebeveynleri ya da yakınlarına teslim edilmesi uygulamasının ertelenmesine ilişkin süreler de iki hafta daha uzatıldı.

Cezaevlerinde alınan tedbirler iki hafta uzatıldı #1

AVUKATLAR ZORUNLU DURUMLARDA KAPALI GÖRÜŞ YAPABİLECEK

Tedbirler çerçevesinde tutuklu ve hükümlü yakınları zorunlu durumlarda ziyaretlerini başsavcılık kararıyla yapabilecek. Avukatlar zorunlu durumlarda maske ve eldiven takarak kapalı görüş yapabilecek.