Bursa'da saldırıya uğrayan avukat: Cezayı yeterli bulmuyorum

Bursa'da saldırıya uğrayan avukat: Cezayı yeterli bulmuyorum

3 yıl önce haciz işlemleri sırasında yanağı ısırılan avukat, saldırganın aldığı 2,5 yıllık hapis cezasına tepki gösterdi.

Bursa'nın Orhaneli ilçesine bağlı Göynükbelen Mahallesi'nde, 27 Temmuz 2018'de avukat Cüneyt Bülent Şeker, müvekkilinin koyun sattığı ailenin, 80 koyununu haczetmek üzere gittiklerinde dirençle karşılaşmıştı.

Sanık Ömer K, Şeker'in yanağını ısırmış, annesi Sevim K. de elinde bıçakla haczi önlemeye çalışmıştı. İcra memuru da ağır hakarete maruz kalmıştı.

SALDIRGAN 2,5 YIL HAPİS CEZASI ALDI

Orhaneli Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, sanıklardan Ömer K'ye "görevi yaptırmamak için direnme" ve avukat Şeker'e yönelik "kasten yaralama" suçlarından 2 yıl 6 ay, annesi Sevim K'ye ise "yargı görevi yapan kişilere görevi yaptırmamak için direnme" suçunu bıçakla işlediği için 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilmişti.

Bursa Adalet Sarayı önünde açıklama yapan avukat Cüneyt Bülent Şeker, saldırganın aldığı cezaya tepki göstetip, söz konusu kararı istinaf mahkemesine taşıdıklarını belirtti.

"CEZAYI YETERSİZ BULDUK"

Yaşadığı olaydaki asıl konunun haciz veya icra değil, şiddet olduğunu söyleyen Şeker, saldırının aslında hukuk düzenine yapıldığını savunarak "Biz bir mahkeme kararını uyguluyorduk. Karşı taraf hacze itiraz etti, mahkeme haczin devam ettirilmesi yönünde karar verdi. Buna rağmen bize yapılan saldırıya karşı verilen cezanın yetersiz olduğunu görüyoruz. Bu olayda saldırganlar tutuklanmadı, ceza alt sınırdan verildi, icra memuru arkadaşa yapılan saldırıda da ceza ertelendi. Sebep; iyi hal. Halbuki saldırganın sabıkası var. Bir sürü insana borcunu ödememiş." diye konuştu.

Bursa da saldırıya uğrayan avukat: Cezayı yeterli bulmuyorum #1

Bursa da saldırıya uğrayan avukat: Cezayı yeterli bulmuyorum #2

Bursa da saldırıya uğrayan avukat: Cezayı yeterli bulmuyorum #3