Bozdağ: MTV zammı aşağı çekilecek

Bozdağ: MTV zammı aşağı çekilecek

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Bakanlar Kurulu'nun MTV'nin makul bir seviyeye çekilmesine karar verdiğini söyledi.

Bozdağ: MTV zammı aşağı çekilecek #1

Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. Çankaya Köşkü'nde yapılan toplantı 4 saat sürdü.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne (MTV) yapılan yüzde 40 zamla ilgili açıklama yaptı.

MTV ZAMMI DÜŞÜRÜLÜYOR

Bozdağ: "Cumhurbaşkanımızın yaptığı değerlendirme oldu ve bu konuya ilişkin tüm değerlendirmeler ve Bakanlar Kurulunda ele alındı. Bakanlar Kurulu MTV'nin makul bir seviyeye çekilmesine karar verdi." dedi.

Bozdağ: MTV zammı aşağı çekilecek VİDEO

"ZAM ORANLARINI MALİYE BAKANI AÇIKLAYACAK"

Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın konuyla ilgili görevlendirildiğini söyleyen Bozdağ, "Bu konuda Naci Bey gerekli çalışmaları bitirdikten sonra konunun ne kadar aşağı çekileceğini açıklayacak. Konu, yapılan iyileştirmeye göre revize edilecektir." şeklinde konuştu.

Bozdağ: MTV zammı aşağı çekilecek #2

FRANSA'DAKİ YANGIN

Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

"Bu yangının kundaklama sonucu olduğuna ilişkin savcılığın yaptığı açıklamadan dolayı bu saldırıyı, kundaklamayı da şiddetle ve nefretle kınadığımızı açıklıkla ifade etmek istiyoruz. Fransa hükümetinden ve yetkililerinden bu kundaklamaya karışan, yapan kişilerin çok hızlı bir şekilde tespiti, yakalanması ve yargıya teslim edilmesini beklediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum. Irkçılık, ayrımcılık, yabancı düşmanlığı gibi çağımızı tehlikeye atan ve hepimizi tehdit eden bu hastalıklara karşı hepimizin bir kez daha birlikte hareket etmesi gerektiğini, yaşadığımız bu acı hadiseler göstermektedir."

LAS VEGAS'TAKİ SALDIRI

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve ABD halkına taziyelerimizi iletiyoruz, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye olarak ABD ile her türlü şiddet, saldırı ve terör konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dayanışma içerisinde olacağımızı özellikle ifade etmek istiyoruz."