Bodrum'a kısıtlama sonrası 6 bin araç giriş yaptı

Bodrum'a kısıtlama sonrası 6 bin araç giriş yaptı

Seyahat kısıtlamasının kaldırılması kararının ardından yaklaşık 6 bin aracın girdiği Bodrum'da, trafik yüzde 25 oranında arttı.

Bodrum'a kısıtlama sonrası 6 bin araç giriş yaptı

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak'ı kapsayan seyahat kısıtlaması, aralarında Muğla'nın da bulunduğu 7 ilde kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kısıtlamanın kaldırılması kararının ardından, tatil beldelerine araç girişlerinde de artış yaşandı.

Bodrum’a giren araç sayısı 1 günde yüzde 25 arttı

GELENLERİN ATEŞİ ÖLÇÜLDÜ

Ülkemizin en önemli tatil noktalarından olan Bodrum'da da araç yoğunluğunda ciddi bir artış gözlendi. İlçe girişinde konulan uygulama noktasında ilçeye gelen vatandaşların ateşi ölçülürken, gelenlerin adresleri de ekipler tarafından alındı.

Bodrum a kısıtlama sonrası 6 bin araç giriş yaptı   #1

YAZLIKÇILAR GİTTİ

Özellikle yazlıkçıların ilçeye geldiği belirtilirken, yasağın kalkmasıyla birlikte Bodrum'a, farklı illerden yaklaşık 6 bin aracın geldiği öğrenildi. Bodrum'un en işlek yerlerinden olan Cumhuriyet Caddesi'nde de hafta içi ve mesai saati olmasına rağmen trafik yoğunluğu gözlendi.

Bodrum a kısıtlama sonrası 6 bin araç giriş yaptı   #2

YÜZDE 25 ORANINDA ARTTI

İlçedeki araç trafiğinin yüzde 25 oranında arttığı bildirilirken; ilçeye girişlerin, hafta sonuna kadar artarak devam etmesi bekleniyor.

Bodrum a kısıtlama sonrası 6 bin araç giriş yaptı   #3

BELEDİYE BAŞKANI UYARDI: "BAYRAMDA 1 MİLYONU BULUR"

Bdrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şu anda belirtildiği kadar aşırı bir yoğunluk olmasa da bayramda ilçeye geleceklerin 1 milyonu bulacağını, bu yüzden de bayrama yönelik ilçeye giriş ve çıkışlarda kısıtlamaya gidilmesi gerektiğini söyledi.

Bodrum a kısıtlama sonrası 6 bin araç giriş yaptı   #4

Bodrum a kısıtlama sonrası 6 bin araç giriş yaptı   #5

Bodrum a kısıtlama sonrası 6 bin araç giriş yaptı   #6

Bodrum a kısıtlama sonrası 6 bin araç giriş yaptı   #7