Başörtülü öğretmene saldıran kadın gülerek adliyeye gitti

Başörtülü öğretmene saldıran kadın gülerek adliyeye gitti

Beşiktaş’ta başörtülü öğretmene saldıran kadın, adliyeye sevk edildi. Saldırgan kadının adliyeye sevk edildiği sırada kendisini görüntüleyen kameralara bakarak gülmesi, dikkat çekti.

Başörtülü öğretmene saldıran kadın gülerek adliyeye gitti

İstanbul Beşiktaş’ta geçtiğimiz salı günü saat 21.27 sıralarında meydana gelen olayda, bir okulda öğretmenlik yapan Ş.N.E, akşam saatlerinde evine gitmek üzere yolda yürüdüğü sırada saldırıya uğradı.

Başörtülü öğretmene saldıran Berrak K., olayın ardından polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Başörtülü öğretmene saldıran kadın adliyeye sevk edildi İZLEKAFAM BOZUKTU, İKİ TOKAT ATTIM"

Emniyete götürülen saldırgan Berrak K.'nın "uyuşturucu madde kullanmak” ve “mala zarar vermek” suçlarından daha önce emniyette kaydı bulunduğu belirtildi. Kadının verdiği ilk ifadede olayı gerçekleştirdiğini kabul ettiği öğrenildi.

"BANA TİKSİNMİŞ BİR ŞEKİLDE BAKIYORDU"

Berrak K. ifadesinde, "Olay günü 18.00 sıralarında Nişantaşı’nda bir galeri açılışına gittim. Çıkışta yaya olarak Beşiktaş’a indim. Keyifli şekilde yolda yürüyordum. Sergi açılışında ikram edilen birkaç küçük bardak alkol almıştım ancak kendimdeydim. Sarhoşluğum yoktu. Yolda bir kaç defa araçların sıkıştırması ve korna çalmalarından rahatsız oldum. Cadde üzerinde yürüdüğüm esnada ismini olay akabinde öğrendiğim Ş. N. E.’nin bana doğru kulaklığını takmış bir halde yürüdüğünü gördüm. Bu şahıs tiksinmiş bir şekilde bana bakıyordu. Ben de bunun üzerine bu bayana refleksle bir tokat attım. Sonra yürüyerek oradan uzaklaştım. Bu kişiyi hiç tanımıyorum. İlk defa orada gördüm. Aramızda husumet yoktur. Olaydan sonra da kendisiyle karşılaşmadık. Şimdi görsem de bu şahsı tanımam. Ani bir refleksle olmuş bir harekettir. Başka bir amacım yoktu.” dedi.

BİRÇOK YERDE TAŞKINLIK ÇIKARMIŞ

Ressamlık yaptığı belirlenen kadının, daha önce de bir çok yerde taşkınlık çıkartarak, vatandaşlarla kavga ettiği ve sürekli olarak saldırgan tavırlar sergilediği ortaya çıktı.

Başörtülü öğretmene saldıran kadın gülerek adliyeye gitti #1

GÜLEREK ADLİYEYE GİTTİ

Beşiktaş polisinin şikayetten 4 gün sonra yakaladığı Berrak K., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevki sırasında kendisini görüntülen kameralara bakarak gülen Berrak K., basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

Mahkemeye çıkarılan Berrak K., tutuklanarak cezaevine gönderildi.