Bankaların açıkladığı 4 farklı kredi paketinin detayları

Bankaların açıkladığı 4 farklı kredi paketinin detayları

Kamu bankalarından, ekonomiyi canlandırma yönünde çok büyük bir hamle geldi. Konuttan taşıta, mobilyadan tatile geri ödemesiz dönemli 180 aya varan vadeli 4 yeni kredi paketi açıklandı.

Bankaların açıkladığı 4 farklı kredi paketinin detayları

Kamu bankalarınca, normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için vatandaşların finansman ihtiyaçlarını uygun şartlarda sağlayabilmesi amacıyla dört yeni kredi paketi hayata geçirildi.

Ziraat, Halkbank, Vakıfbank tarafından Cumhuriyet tarihinin en büyük kredi paketi geldi.

İşte yeni taşıt, otomobil ve diğer kredi faizleri...

Kamu bankaları 4 farklı kredi paketi açıkladı İZLE

KONUT KREDİSİ DESTEĞİ

Bu tarihi imkandan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi için müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılarak; üç büyük ilde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırılabilecek.

TAŞIT KREDİSİ PAKETİ

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık yüzde 0,49 - yüzde 0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak.

Bankaların açıkladığı 4 farklı kredi paketinin detayları #1

SOSYAL HAYATI DESTEK KREDİ PAKETİ

Bireysel müşterilerin sosyal ihtiyaçlarının finansmanının uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet sektörlerini desteklemek amacıyla; yerli üretim yapan firmalar ile anlaşmalar yapılacak. Asgari 3 bin TL, azami 30 bin TL kredi tutarı ile 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade, aylık yüzde 0,55 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

Bankaların açıkladığı 4 farklı kredi paketinin detayları #2

Bankaların açıkladığı 4 farklı kredi paketinin detayları #3

TATİL DESTEK KREDİ PAKETİ

Tatil yapmak isteyen ve ilgili banka aracılığı ile maaş alan emekli ve çalışan müşterilerin tatil ve seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanmasının yanı sıra, turizm sektörünü desteklemek amacıyla; bankalarla anlaşma yapacak seyahat acentelerinden tatil paketi satın almak için başvuran müşterilere 10 bin TL’ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunulacak.

Söz konusu kredinin 1’inci ve 2’nci taksitleri ilgili firma ve banka tarafından ödenecek; müşterilerin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacak. Bu kapsamda müşterilerin kullanacağı kredinin faizi aylık yüzde 0,67 oranında olacak.