Bahçeli'den Muharrem İnce açıklaması

Bahçeli'den Muharrem İnce açıklaması

MHP Lideri Bahçeli, Muharrem İnce'nin yeni parti hazırlığına ilişkin "Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor" dedi.

Bahçeli'den Muharrem İnce açıklaması

Uzun zamandır partisi CHP'den dışlandığını hisseden Muharrem İnce, yeni parti hazırlığı yapıyor.

İnce, CHP'den ayrılarak yeni partisini yılbaşında kuracak...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, AK Parti'den ayrılarak yeni parti kuran Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile yaptığı ittifak görüşmeleri İnce'yi harekete geçirirken, ana muhalefet kanadından bu gelişmeye yönelik bir değerlendirme henüz gelmedi.

"İNCE İNCE SİYASİ HEDEFLER"

Ancak MHP Lideri Devlet Bahçeli, Muharrem İnce'ye tam destek verdi. Bahçeli, "Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor." dedi.

Gazetecilerin gündeme ilişkin soruları cevaplayan MHP Lideri, "CHP’de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz. CHP hiziplerin, farklı ideolojik akımların, fuzuli politik akıntıların baskısı altında. Sayın İnce parti kurar mı kurmaz mı bilemem, ama bildiğim bir şey var, CHP’yi saat gibi kuranlar, sabırla kurgulayanlar, Türkiye’nin karşısına kurşun asker gibi dikenler boş durmuyor.

"CHP, İKTİDAR HESABINI BIRAKSIN"

Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz. CHP, vaki geleneğiyle vahim gerçeği arasında kalmanın ağır sıkıntısını yaşıyor. Bana göre kökünden ve tarihinden kopan hiçbir sosyal ve siyasal oluşum çok yaşamaz.

CHP iktidar hedefini falan bırakıp, girdiği tünelde karşısından gelen tehlikeli ışığa kafa yormalıdır. Bu ışık kurtuluş değil, şiddetli çarpışmadır, dağılmadır, parçalanmadır.” dedi.