Bahçeli: Ermenistan döktüğü kanda boğulmalıdır

Bahçeli: Ermenistan döktüğü kanda boğulmalıdır

Ermenistan'ın sivil yerleşimlere saldırısını sert bir dille kınayan Devlet Bahçeli, Nahçivan'ın Azerbaycan'a katılmasının şart ve tarihi bir zorunluluk olduğunu vurguladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ermenistan tarafından Azerbaycan'ın Gence kentine düzenlenen saldırıyı, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla kınadı.

22 sivilin hayatını kaybettiği saldırının insanlık suçu olduğunu söyleyen Bahçeli, "Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın en büyük kentlerinden birisi olan Gence’ye alçakça saldırı düzenlemesi, sivil ve masum soydaşlarımızı hedef alması insanlık suçu, uluslararası hukukun açıkça ihlal ve inkarıdır. Ermenistan devleti bir kez daha zulüm saçan yüzünü göstermiştir." ifadelerini kullandı.

"DÖKTÜĞÜ KANDA BOĞULMALIDIR"

Ermenistan'ın cephede sıkıştıkça sivilleri hedef aldığını belirten MHP Lideri, "Ayrıca Dağlık Karabağ’daki Fuzuli, Ağdam ve Terter yerleşim alanları da Ermenistan tarafından topçu ve roket atışlarıyla bombalanmıştır. Ermeni çeteleri Azerbaycan karşısında sıkıştıkça, çatışma alanlarını sivil yerleşim yerlerine genişletmektedir. Katliamcı Ermeni zihniyeti geçmişte ne yapmışsa bugün de aynısını hunhar şekilde tekrarlamaktadır. Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır." dedi.

Bahçeli: Ermenistan döktüğü kanda boğulmalıdır #1

"BARIŞIN ÖNÜNDEKİ TEK ENGEL ERMENİSTAN'DIR"

Güney Kafkasya’da barış ve istikrara tek engelin Ermenistan olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli, "Artık uluslararası toplum sivillere yönelik kanlı ve aşağılık saldırılara duyarsız kalmamalıdır. Bu vesileyle şehit olan soydaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı soydaşlarımıza da şifalar diyorum. Unutulmasın ki, Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türklüğün öz yurdu, vazgeçilmez hakkıdır. Bu hakkın, hak sahibiyle buluşması can pahasına da olsa sağlanmalıdır. Katil ve terör devleti olan Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum. Yılanın başının mutlaka ezileceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

"NAHÇİVAN'IN AZERBAYCAN'A KATILMASI ŞARTTIR"

Bahçeli, açıklamasını şu ifadelerle bitirdi:

"Bu gelişmeler karşısında, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’ne katılması şarttır, tarihi zorunluluktur, çok acil bir ihtiyaçtır, deyim yerindeyse hayat memat konusudur.

Söz konusu birleşme sonucunda tek ses, tek nefes, tek yürek halinde zalime ve düşmana karşı mücadele edilecektir. Böylelikle Azerbaycan’ın haklı, hukuki, meşru ve beka mücadelesi daha da güç ve derinlik kazanacaktır.

Ayrımız gayrımız yoktur, uzağımız yakınımız yoktur, iki devlet tek milletiz, aynı damarda akan kan, aynı tende atan canız. Biriz, beraberiz, Türkiye ile Azerbaycan’ız. Ve hep birlikte büyük Türk milletiyiz."Bahçeli: Ermenistan döktüğü kanda boğulmalıdır #2

İlginizi Çekebilir
"Gelsin İcardi bildiği gibi"
0 YORUM
Medya
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
1066 YORUM
Gündem
Paranız misliyle çoğalsın!
ADVERTORIAL
Highfx
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
393 YORUM
Dünya Kupası
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
183 YORUM
Magazin