Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'ndan 'sahte şeyh' açıklaması

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'ndan 'sahte şeyh' açıklaması

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'ndan son günlerde gündeme gelen sahte şeyh olayının ardından bir açıklama geldi.

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, 12 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunan Uşşaki tarikatı lideri sahte şeyh Fatih Nurullah hakkında sessiz kalmadı.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, dini kendi emellerine alet eden sahte şeyh kınandı.

"DİNİ KENDİ SÜFLİ EMELLERİNE ALET EDEN BÖYLELERİNİN ŞERRİNDEN ALLAH'A SIĞINIRIZ"

Vakfın açıklamasında “Sözde tarikat şeyhi olduğu öne sürülen birinin, gayr-ı meşrû bir ilişkisi, toplumumuzun gündemine düşmüş ve olay yargıya intikal etmiştir. Kendini dine uydurmak yerine, dini kendi süflî emellerine alet eden böylelerinin şerrinden Allah’a sığınırız” denilirken açıklamanın tamamında şu ifadeler yer aldı:

"Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur

Tarihî tecrübe, ilim ve irfan temelli bir tespit olarak “En büyük kerâmet istikamettir” diyen âriflerimizin bu tespitinde ne kadar haklı oldukları yaşanan hadiselerle âdeta tescillenmektedir.

Adı ve unvanı ne olursa olsun, kerâmeti kendinden menkul nice kimseler vardır ki, hem kendilerini, hem de izinden samimiyetle yürüyenleri helâke doğru yuvarlamışlardır. Her bir hakikatin gerçek temsilcileri olduğu gibi sahtekârları da hep olagelmiştir. Yalancı peygamberler, kurtarıcı rolüne bürünen mehdî bozuntuları, şeyh görünümlü müteşeyyihler, davetçi kılığında ortaya çıkan ifsad memurları, tarih sahnesinde hiçbir zaman eksik olmamışlardır. Ancak unutmamak gerekir ki, hakikati kıymetli olanın sahtesi ortaya çıkar. Pırlantanın taklidi yapılır; ucuz sıradan boncukların ise hiç kimse taklidine/sahtesine yeltenmez. Durum böyle olunca böylesi sahtekârlıklar hep var olabilecektir. Önemli olan, hakikati sahtesinden ayıran insan sarraflarının var olmasıdır. Bunlar da gerçek âlimler, ârifler ve basiretli devlet adamlarıdır. Sahtesi var diye hakikatini feda etmek değil, hakikatini korumak için sahtesini ayıklamak hedef olmalı ve bu uğurda ilmî, irfânî ve idarî bir denetim gerçekleşebilmelidir.

"AHLAK, DİN VE İNSALIKLA ASLA BAĞDAŞMAYAN BU TÜR SAPKINLIKLARI KINIYORUZ"

Son günlerde yazılı ve görsel basında yer alan bir haber, böyle bir açıklama yapmamızı zaruri kılmıştır. Sözde tarikat şeyhi olduğu öne sürülen birinin, gayr-ı meşrû bir ilişkisi, toplumumuzun gündemine düşmüş ve olay yargıya intikal etmiştir. Kendini dine uydurmak yerine, dini kendi süflî emellerine alet eden böylelerinin şerrinden Allah’a sığınırız. Bunlar sadece kendilerine değil, Allah’ın dinine ve o dinin en güzel şekilde yaşanmasına vesile olan hakiki irfan yollarına da en büyük zulmü yapan zâlimlerdir.

Ne ahlak ne din ve ne de insanlıkla asla bağdaşmayan bu tür sapkınlıkları, kim tarafından yapılırsa yapılsın şiddetle kınıyor, faillerinin hak ettiği cezayı en kısa sürede almasını diliyor ve bekliyoruz.

Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı"

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ndan  sahte şeyh  açıklaması #1

İlginizi Çekebilir
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
1006 YORUM
Gündem
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
160 YORUM
Magazin
Depremzededen İmamoğlu’na tepki
Depremzededen İmamoğlu’na tepki
593 YORUM
Gündem
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
132 YORUM
Dünya
Günde sadece 30 dakikanı ayırarak zengin olabilirsin!
ADVERTORIAL
CoinPro