Antalyalı gençlerden 'Osmanlı tokadı' yarışması

Antalyalı gençlerden 'Osmanlı tokadı' yarışması

Yarışma için spor salonunda bir araya gelen 12 genç, rakiplerine en iyi Osmanlı tokadını atmak için ter döktü.

Antalyalı gençlerden 'Osmanlı tokadı' yarışması

Antalya’da yaşayan Kick Boks Milli Takım Antrenörü ve Dünya Osmanlı Tokadı Federasyonu Kurucu Başkanı Talat Ayhan, gençlere Osmanlı ve Osmanlı tokadını sevdirmek için ilginç bir yarışma düzenledi.

BİRBİRLERİNE TOKAT ATTILAR

Yarışmaya, yaşları 16 ile 19 arasında değişen 8 erkek ve 4 kız sporcu katıldı. Yarışmacı gençler, önce vücutlarına herhangi bir darbe almamak için kasklarını ve eldivenlerini kuşandı. Daha sonra ise kırmızı ve mavi takım olmak üzere ikiye ayrıldılar. Bir kişi, karşı sporcuya 3 tane tokat attı ve en iyi tokadı adan kişi bir üst tura yükseldi.

Antalyalı gençlerden 'Osmanlı tokadı' yarışması ViDEO

"ATALARIMIZIN SAVAŞ SANATI"

Osmanlı tokadını anlatan Talat Ayhan, "Osmanlı tokadı aslında bir savaş sanatıdır. Atalarımız bunu savaşlarda kullanırlardı. Biz bunu spor haline getirdik. Bu dünyada da yapılıyor.

"GENÇLERİMİZ OSMANLI TOKADINI BİLMİYOR"

Ülkemizde unutulmuş, gençlerimiz Osmanlı tokadını bilmiyorlar. Biz bunu anlatmak ve spor haline getirmek için 12-13 yıldır mücadele veriyoruz. Bu bizim bir kültürümüzdür. Neden bunu dışarıya kaptıralım?

Antalyalı gençlerden  Osmanlı tokadı  yarışması #1

"BAYILAN MAÇI KAYBEDER"

Normal tokatta vurdun mu bir tane bayıltırsın, bayılan kişi maçı kaybeder. Burada biz bunu yapmıyoruz. Orta şiddette yapıyoruz. Şiddet içermesin istiyoruz. Nizami tokat atan maçı kazanacak." dedi.

"HEPİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR SPOR"

Sporcu Emirhan Toptaş ise "İlk defa bu sporu yapacağım. Heyecanlıyım. Tanıtım amaçlanıyor." ifadelerine yer verirken, Azranur Gökdoğan da "Bizim için önemli bir spor. Bunu faaliyete geçirmek için geldik." diye konuştu.

Antalyalı gençlerden  Osmanlı tokadı  yarışması #2

Antalyalı gençlerden  Osmanlı tokadı  yarışması #3

Antalyalı gençlerden  Osmanlı tokadı  yarışması #4