Amanoslar'da Yıldırım-5 operasyonu başladı

Amanoslar'da Yıldırım-5 operasyonu başladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün yaklaşık 1.448 personelimiz Amanoslarda bu sabah itibarıyla Yıldırım-5 operasyonuna başladı.” dedi.

Amanoslar'da Yıldırım-5 operasyonu başladı

Mehmetçik, tek bir terörist kalmaması için canla başla mücadelesini sürdürüyor.

Sınırda Pençe-Kaplan, Irak'ın kuzeyinde Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatları derken iç güvenlik operasyonları kapsamında  Yıldırım-5 operasyonuna da start verildi.

1448 PERSONEL KATILIYOR

Operasyonu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu. Soylu, “Bugün yaklaşık 1.448 personelimiz Amanoslarda bu sabah itibarıyla Yıldırım-5 operasyonuna başladı.” dedi.

Amanoslar'da Yıldırım-5 operasyonu başladı VİDEO

"TARİHİMİZİN EN GÜÇLÜ DÖNEMİNDEYİZ"

Yaklaşık bir aydır Yıldırım operasyonlarının başlatıldığını dile getiren Bakan Soylu, "Yıldırım-5 operasyonunda JÖH, PÖH ve güvenlik korucularımız Amanoslar'da operasyona başladılar. Allah kazadan beladan esirgesin. Allah teröre karşı muzaffer olmalarını sağlasın. Dualarımız budur. Bu yaptığımız operasyonlarla birlikte Türkiye'yi terörle terbiye etmeye çalışanlara; terörü destekleyerek, terör kamplarına giderek, Kandil'e giderek oturup müzakere yapanlara bu millet birliği ve beraberliği ile gerekli cevabı verecektir. Buna olan inancım tamdır. Terör örgütleriyle yönetim pazarlığı yapanlar dersini alacaktır. Tarihimizin en güçlü dönemindeyiz. Kahramanlarımız büyük bir mücadele ortaya koymaktadırlar. İnşallah yakın zamanda bu meseleleri bir daha konuşmayacağız." ifadelerini kullandı.

Amanoslar da Yıldırım-5 operasyonu başladı  #1

Amanoslar da Yıldırım-5 operasyonu başladı  #2

Amanoslar da Yıldırım-5 operasyonu başladı  #3

Amanoslar da Yıldırım-5 operasyonu başladı  #4

Amanoslar da Yıldırım-5 operasyonu başladı  #5

Amanoslar da Yıldırım-5 operasyonu başladı  #6