Ali Erbaş'tan Diyarbakır annelerine ziyaret

Ali Erbaş'tan Diyarbakır annelerine ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Cenab-ı Hak en kısa zamanda annelerimizin evlatlarına kavuşmasını nasip eylesin." dedi.

Terör mağduru ailelerin, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak Diyarbakır HDP il binası önünde 3 Eylül 2019'da başlattıkları oturma eylemi 573'üncü gününde sürüyor.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş,  beraberinde eşi Seher Erbaş, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti milletvekilleri Mehdi Eker, Oya Eronat ve Ebubekir Bal ile aileleri ziyaret etti.

"ONLAR İÇİN DUA EDİYORUZ"

Ailelerle görüşerek onlara çiçek veren Erbaş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, anne ve babaların acılarını paylaşmayı amaçladıklarını belirterek, onlar için dua ettiklerini söyledi.

"Evlat acısının, evlat hasretinin en derin acılardan biri olduğunu bilerek buradayız. Cenab-ı Hak en kısa zamanda annelerimizin, babalarımızın evlatlarına kavuşmasını nasip eylesin." diyen Erbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biliyoruz ki; medeniyetimiz kardeşlik, birlik, beraberlik medeniyeti. Asırlar boyunca bu topraklarda, İslam topraklarında, Peygamber Efendimizin vefatından 7 sene sonra İslam ile şereflenen bu topraklarda kıyamete kadar ezanlar dinmeyecek. Hiçbir terör örgütü bizi bu birlikten, beraberlikten mahrum bırakamayacak. Hiçbir dünya gücü, kendilerini büyük zanneden hiçbir güç bizi bu birlikten, beraberlikten mahrum edemeyecek. Gençlerimize tavsiyem medeniyetimizin evlatları olarak bu iftihar tablosunu, bu gururu ilelebet yaşamaları."

Ali Erbaş'tan Diyarbakır annelerine ziyaret VİDEO

Ali Erbaş tan Diyarbakır annelerine ziyaret #1

GENÇLERE TAVSİYE

Erbaş, "Gençlere, kendilerini kandırmaya çalışan kim olursa olsun, hangi hain grup, yapı, terör örgütü olursa olsun onlara karşı mutlaka annelerini, babalarını dinlemeleri, Kur'an-ı Kerime sarılmaları, Peygamber Efendimizin kardeşlik, birlik ve beraberlikle ilgili sünnetine sarılmaları en büyük tavsiyemdir." ifadelerini kullandı.

Ali Erbaş tan Diyarbakır annelerine ziyaret #2

"DEVLETİMİZİN MÜCADELESİ BAŞARIYA ULAŞACAK"

Anneleri tebrik eden Erbaş, cesaret gösterdikleri için de onlara teşekkür etti.
Erbaş, "İnşallah devletimizin bu mücadelesi, güvenlik güçlerimizin, askerimizin, polisimizin gayreti, canlarını ortaya koyarak, şehit olmayı göze alarak yapmış oldukları bu mücadele ile en kısa zamanda başarıya ulaşacağız." diye konuştu.

Ali Erbaş tan Diyarbakır annelerine ziyaret #3

Ali Erbaş tan Diyarbakır annelerine ziyaret #4

İlginizi Çekebilir
Tokat'ta Vali'nin elini sıkmayan subaylar görevden alındı
Tokat'ta Vali'nin elini sıkmayan subaylar görevden alındı
2058 YORUM
Gündem
Manisa'da şahıs mülkünden su yerine petrol çıktı
Manisa'da şahıs mülkünden su yerine petrol çıktı
372 YORUM
İç Haber
Ekrem İmamoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunu sahiplendi
Ekrem İmamoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunu sahiplendi
1144 YORUM
Gündem
Rusya İtalya'ya gaz akışını durdurdu
Rusya İtalya'ya gaz akışını durdurdu
200 YORUM
Dünya
Bu sistem bir harika! Şimdi 300$ yatırın, yarın 1200$ kazanın!
ADVERTORIAL
Highfx