Ali Babacan gündemi değerlendirdi

Ali Babacan gündemi değerlendirdi

Selahattin Demirtaş'ın tutuksuz yargılanması gerektiğini ifade eden Ali Babacan, Kanal İstanbul projesine ihtiyaç olmadığını söyledi. Babacan, Erdoğan'ın "dolandırıcı" ifadesine de yanıt verdi.

Ali Babacan gündemi değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen Ali Babacan, AK Parti'den istifa etti.

İstifa kararının ardından yeni parti kurma hazırlığına başlayan Babacan, artık sürecin sonuna geldi.

2020 yılının ilk haftalarında yeni partiyi kurmayı hedefleyen Ali Babacan, T24'ten Şirin Payzın'ın sorularını yanıtladı.

"DEMİRTAŞ TUTUKSUZ YARGILANMALI"

Selahattin Demirtaş'ın terör soruşturmasında tutuklanarak cezaevine konulmasını değerlendiren Babacan, "Tutuksuz yargılanmalılar. Demirtaş’ın temsil ettiği siyasi çizginin önü ne kadar açık olursa, siyaset içinde olursa Türkiye için o kadar faydalıdır. Kavala herkesin tanıdığı bir isim, ne yaptığı belli. Ben şahsen tutuksuz yargılamadan yanayım." ifadelerini kullandı.

Ali Babacan gündemi değerlendirdi VİDEO

"KANAL İSTANBUL KUTUPLAŞTIRMA PROJESİ"

Son günlerde gündemden düşmeyen Kanal İstanbul projesi hakkında da fikirlerini açıklayan Babacan, Türkiye'nin bu projeye ihtiyaç duymadığını ifade ederek şunları söyledi: "Bir kutuplaştırma projesi. Gündemi değiştirmeye ihtiyaç var. Çünkü gündemde işsizlik var. Katılımcı demokrasi ile bu proje tartışılmalı. Montrö çok önemli, faydasını çok gördük. Bizim kanal projesine değil, sanayi ve teknolojiye yatırıma ihtiyacımız var."

Ali Babacan gündemi değerlendirdi #1

DOLANDIRICI SÖZLERİNE YANIT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi hakkında "dolandırıcı" ifadesi kullanmasına da ilk kez yanıt veren Ali Babacan, "Cumhurbaşkanımız beni çok iyi tanır. Kızgınlıkla söylenmiş belli… Aksi halde beni 6 ay önce birlikte çalışmaya neden davet etsin. Bana ileride daha ağır şeyler de söylenebilir, biz her şeyi göze aldık. Kararımız tam. Bizi kimse bu yoldan çeviremez. Her şeyin hesabını vermeye hazırız. İftiralar olabilir çamur atanlar olabilir. Çamur atanların da eli pislenir, o çamurdan da kolay kolay kurtulamazlar." şeklinde konuştu.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ

Arazi tahsisi belgesinde Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mehmet Şimşek ve Feridun Bilgin'in imzasının olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ve bunlar Halk Bankası'nı da dolandırmaya çalışıyorlar. Halk Bank'tan bunlar kredi talebinde bulunuyorlar. Halk Bankası bunlara ciddi bir kredi veriyor. Fakat ödeme planlarında maalesef bunlar Halk Bankası'na ödemelerini yapmıyorlar. Tabii ödemelerini yapmayınca Halk Bankası da kendilerini sürekli olarak uyarıyor. Şu anda Halk Bankası'na olan borçları 417 milyon noktasında. Şimdi yapılandıralım diyorlar." şeklinde konuşmuştu.

RÖPORTAJIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İlginizi Çekebilir
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
871 YORUM
3. Sayfa
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
796 YORUM
Gündem
Arda Turan'ın puro keyfi
Arda Turan'ın puro keyfi
172 YORUM
Futbol
Metaverse ile zengin olmak için borsayı bilmenize gerek yok!
ADVERTORIAL
Metabot
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bizim dengimiz değildir, olamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bizim dengimiz değildir, olamaz
468 YORUM
Gündem