Ali Babacan 5 yıl sonra tweet attı

Ali Babacan 5 yıl sonra tweet attı

Parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan, Twitter'da 5 yıldır süren sessizliğini bozdu.

Ali Babacan 5 yıl sonra tweet attı

Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştükten sonra AK Parti'den istifa etti.

İstifa dilekçesini verdikten sonra hızla parti kurma çalışmalarına başlayan Ali Babacan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den aldığı destekle yeni partideki kurmaylarını belirlemeye başladı.

5 YIL SONRA İNTERNETE BAĞLANDI

20 Haziran 2015 yılından bu yana Twitter hesabını kullanmayan Ali Babacan, 1 Ocak itibarıyla takipçilerine mesajlar vermeye başladı.

Ali Babacan 5 yıl sonra tweet attı #1

ÜST ÜSTE 13 TWEET

5 yıl sonra yeniden Twitter hesabını aktif eden Babacan, peş peşe 13 tweet attı.

Ali Babacan, şunları söyledi:

"1. Yeni yılda tüm vatandaşlarımıza sağlık ve mutluluklar diliyorum.

2. 2020 yılıyla beraber artık halkımız, özellikle de gençlerimiz, geleceğe umutla ve güvenle baksın. Bu yıl ülkemiz için yepyeni bir başlangıcın yılı olacaktır.

3. 2020 yılı korkuların ve karamsarlığın azaldığı, cesaretin ve umutların arttığı bir yıl olacaktır. Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı dilin kaybedeceği, birleştirici siyasetin kazanacağı bir yıl olacaktır.

4. Artık hukukun ve adaletin hakim olduğu, vatandaşlarımızın korkmadan düşüncelerini açıkladığı, özgürlüklerin doyasıya yaşandığı bir Türkiye istiyorum.

5. Yoksulluğun azaldığı, her alanda fırsat eşitliğinin sağlandığı, insanlarımızın iş bulabildiği, refah ve bolluk içinde yaşayan bir Türkiye istiyorum.

6. Kendi içinde huzur ve barışı sağlamış, birlikte yaşam iradesini göstermiş, ortak bir gelecek hedefi etrafında kenetlenmiş bir Türkiye istiyorum.

7. Kadınların eşit vatandaş olarak güçlendirildiği, kadına yönelik şiddete karşı topyekün mücadele veren bir Türkiye istiyorum.

8. En önemli varlığımız olan gençlerimizin ve çocuklarımızın kaliteli eğitime eşit fırsatlarla ulaşabildiği bir Türkiye istiyorum.

9. Uluslararası itibarını artırmış, güven duyulan, bölgemizde ve dünyada barışa katkı veren bir Türkiye istiyorum.

10. Kendi içinde ve dışarıya karşı güvenliğini sağlamış, sadece güvenlik araçlarını değil, siyasi ilişkileri, ekonomiyi, diplomasiyi ve kamu diplomasisini de güvenliğin ana unsurları gören bir Türkiye istiyorum.

11. 2020’li yıllarda dünya için barış, refah ve sosyal adalet istiyorum. Çevreyle ilgili sorunların ciddiyetle ele alınmasını, insanlığın ortak geleceğini tehdit eden bu konuda tavizsiz bir duruş sergilenmesini istiyorum.

12. Yeni yılda da daha fazla demokrasi, daha fazla adalet, daha fazla özgürlük için mücadele edeceğiz. 'Önce insan!' demeye devam edeceğiz.

13. Cesaretle, özgüvenle, azimle, işbirliği ruhuyla, diyalog ve ortak akıl arayışıyla çalıştığımızda aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Güzel ülkemizin önü açıktır. Allah doğrunun yardımcısıdır."