Akçakale'ye havanlı saldırı: 1'i bebek 2 şehit

Akçakale'ye havanlı saldırı: 1'i bebek 2 şehit

Suriye tarafından atılan havan Şanlıurfa Akçakale'ye düştü. Kaymakam biri bebek 2 şehidin olduğunu, 46 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

YERLEŞİM YERLERİNE İSABET ETTİ

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bir bölgeden Akçakale'ye havanlı saldırı düzenlendi. İlçe merkezinde sivillerin yoğun olduğu bölgeye isabet eden havan mermileri nedeniyle 2 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Akçakale Devlet Hastanesine kaldırıldı.

OBÜSLE KARŞILIK VERİLDİ

Saldırının ardından Akçakale'nin karşısındaki terör hedeflerine obüs atışı yapılırken, İHA'lar da bölgeden görüntü aldı. YPG/PKK'lı teröristlerin ise saldırının hemen ardından İHA'ların görüntü almasını engellemek için çeşitli noktalarda lastik yaktığı görüldü.

Bu arada, belediye hoparlörlerinden yapılan anonsla vatandaşların sınır hattından uzak durması istendi.

Akçakale'de 6 ayrı noktaya roket düştü VİDEO

BİRİ BEBEK 2 ŞEHİT

Öte yandan Şanlıurfa Valiliği, saldırıdan sonra hastaneye yaralı olarak kaldırılan biri bebek 2 kişinin şehit olduğunu, 46 kişinin de yaralandığını açıkladı.