AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten gündeme ilişkin açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten gündeme ilişkin açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye'nin bir mülteci daha alacak kapasitesinin olmadığını belirterek, "Türkiye, üzerine kimsenin sorumluluk yükleyeceği ülke değildir." ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten gündeme ilişkin açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin insanların katledilmesine göz yuman bir ülke olmadığını belirten Çelik, Yunanistan'ın Türk sularına ittiği mültecileri hatırlattı.

Afgan göçmenler konusuna da değinin Çelik, Türkiye'nin bundan sonra bir mülteci daha alacak kapasitesinin olmadığını söyledi.

Göçün önlenmesinde sorumluluğun tüm dünya ülkelerine düştüğünü de sözlerine ekleyen AK Parti Sözcüsü Çelik, "Türkiye, üzerine kimsenin sorumluluk yükleyeceği ülke değildir." dedi.

"TÜRKİYE ÖLÜMDEN KAÇAN İNSANLARA KUCAK AÇTI"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamaları şu şekilde:

"Türkiye bütün dünyanın gözü önünde insanların katledilmesine göz yumacak ülke değildi. Başka ülkeler mültecilerin botlarını şişleyerek ölüm bölgesine göndermeye çalışıyorlar. Biz böyle bir ülke değiliz. Mültecilere sahip çıkma görevini Türkiye tek başına yerine getiriyor. Bundan sonra Türkiye'nin bir mülteci alacak daha kapasitesi yoktur. Türkiye, üzerine kimsenin sorumluluk yükleyeceği ülke değildir.

Birçok sayıda kişiyi güvenli bölgelere iade ediyoruz. Türkiye en geniş kapsamlı iade merkezlerine sahip ülkelerin başında geliyor. Dönmek isteyenlere bu kolaylığı sağlıyoruz.

Ömer Çelik: Türkiye'nin bir mülteci daha alacak kapasitesi yok

"HERKES AFGAN GÖÇÜNÜ ÖNLEMEK İÇİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALIDIR"

Buradaki meseleye kapsamlı bir şekilde bakmak gerekir. Türkiye'nin demokratik, nüfus güvenliği önemli meselelerden biridir. Türkiye kendi değerlerine yakışan şekilde ölümden kaçan insanlara kucak açmıştır. Ama hiç kimse Türkiye bir tane daha mülteci alacak şeklinde düşünmemelidir. Bu yaptıkları fevkelade yanlış olur.

Suriye için önerilen model güvenli bölgenin, uçuşa yasak bölgenin oluşturulmasıydı. Cumhurbşakanımız çok ısrar etti ama buna yanaşmayanlar göç sorununun ortaya çıktığını gördü.

Afganistan'daki kaos devam ederse göç dalgası büyüyecektir. Herkes Afgan göçünü önlemek için elini taşın altına koymalıdır."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ten gündeme ilişkin açıklamalar #1

"OYUN DEĞİŞTİRİCİ UNSURLAR DEVREDE"

"Geçtiğimiz hafta önemli açılışların yapıldığı haftaydı. Dünyada savunma sanayiindeki yarış büyük boyutlara erişmiş durumda. Yeni gelişen teknolojilerin savunma sistemlerine nasıl uygulanacağı, rakipler tarafından kullanılması halinde savunma sistemlerinin nasıl güçlendireceği bir mesele olmuştur. Pek çok aşamadan geçilerek oyun değiştirici güç olarak İHA, SİHA TİHA dediğimiz yeni unsurlar devreye girmiştir.

Hepiniz takip ediyorsunuz sık sık ABD, İngiliz, Rusya gibi bazı ülkelerdeki kuruluşların değerlendirmelerinde Türkiye'nin İHA, SİHA, TİHA'larla oyun değiştirici kabiliyete ulaştığı vurgulanıyor.

Savunma sanayii konusunda kabilyetimizi bu kadar zor bir coğrafyada, son derece önemli olacaktır. En son orman yangınlarında da bunların ne kadar önemli olduğunu gördük.

Afganistan'daki gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. 7 seferde 1409 vatandaşımız tahliye edilmişti. Vatandaşlarımızın tahliyesini gerçekleştiren herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ten gündeme ilişkin açıklamalar #2

"TALİBAN İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR"

"Afganistan'daki gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. 7 seferde 1409 vatandaşımız tahliye edilmişti. Vatandaşlarımızın tahliyesini gerçekleştiren herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz. TSK 6 yıl havalimanının güvenliğini sağladı. Bu geçiş döneminde diplomatik girişimlerimiz var. Fiili güç olan Taliban ile de görüşmeler sürüyor. Kadın hakları konusunda geçmiş dönem uygulamaları olmamalı. Umarız ki Afganistan bütün terör örgütlerinden temizlenmiş olur, Afgan halkının çektiği acılar da son bulur."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ten gündeme ilişkin açıklamalar #3

TANJU ÖZCAN'IN ÇİRKİN İFADELERİ HAKKINDA KONUŞTU

"Bu insanlık dışı bir yaklaşım. Faşistlik ve ahlaksızlığın ikiz kardeşidir. Bir kadınla ilgili son derece iğrenç bir ifadeyi orada espiri konusu olarak anlatıyor. Kadınla ilgili böyle bir değerlendirme insanlık dışı. Bununla birlikte kadının kıyafetiyle ilgili değerlendirme yaptı, bu ayrı bir skandal. Özürü dilerken bile 40 tane şart koşuyor. 'Kadınlar insandır biz de insan oğluyuz.' Yakışan söz budur. Bunun dışındaki çirkinlik söyleyen kişiye aittir."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ten gündeme ilişkin açıklamalar #4

KKTC'DE TÜRK ASKERİNİN VARLIĞIYLA İLGİLİ

"TSK orada barışın teminatıdır. Orada boş yere bulunmuyor. TSK'nın barış harekatı çerçevesinde oraya ne için çıktığını, varlığının ne anlama geldiğini herkes biliyor. TSK orada barışın teminatı; Kıbrıs davasının korunmasına katkı sağlamaya, KKTC halkının güvenliğini sağlmaya devam edecek."