Afyon'da doğum günü bütçesiyle çocukları sevindirdi

Afyon'da doğum günü bütçesiyle çocukları sevindirdi

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde, 23. doğum gününü kutlamak isteyen genç bir kadın partiye harcayacağı parayı bağış yaptı.

Afyon'da doğum günü bütçesiyle çocukları sevindirdi

Afyonkarahisar'da Şuhut Gönüllüleri Platformu ve Dosteli Yardımlaşma Derneği, Şuhut ilçesine her sezon mevsimlik işçi olarak gelen ailelerin 250 çocuğuna Kurban Bayramı öncesinde çeşitli hediyeler vermeye devam ediyor.

MEVSİMLİK İŞÇİ OLARAK ÇALIŞAN AİLELERİN ÇOCUKLARININ YÜZÜ GÜLDÜ

İstanbul’da yaşayan Rukiye Kalender (23) isimli genç kadın, doğum gününe harcayacağı parti masrafını Şuhut Gönüllüleri Platformu ve Dosteli Yardımlaşma Derneği’ne bağışladı.

Dernek de bağış ile ilçede mevsimlik işçi olarak çalışan ailelerin yaklaşık 250 çocuğuna oyuncak, ayakkabı ve kitap hediye etti.

Şuhut gönüllüleri ekibini karşılayan ihtiyaç sahibi çocuklar hediyeler karşısında duygu dolu anlar yaşarken, ayrıca sevinçleri de görülmeye değerdi.

Afyon da doğum günü bütçesiyle çocukları sevindirdi #1

"RUKİYE KARDEŞİMİZİN DOĞUM GÜNÜ İÇİN OLUŞAN BÜTÇEYİ BURADAKİ ÇOCUKLARIMIZI SEVİNDİRMEK İÇİN HARCADIK"

Şuhut Gönüllüleri Platformunun Kurucusu Barbaros Kılınçkaya, yapılan bağışın çok anlamlı olduğunu ve sosyal paylaşım anlamında örnek teşkil ettiğini kaydederek, “İstanbul'dan Rukiye kardeşimizin doğum gününü kutlamak adına oluşan bütçeyi buradaki mevsimlik işçi çadırlarında bulunan çocuklarımızı sevindirmek adına harcadık. Rukiye kardeşimizin doğum günü kutlu olsun diyoruz. Klişe doğum günlerine örnek teşkil etsin, alternatif teşkil etsin diye bu etkinliğimizi yapıyoruz. Pastalarla çiçeklerle hediyelerle değil, bu şekilde çocuklarımızı sevindirerek doğum günü kutlamalarını tercih ediyoruz. Emeği geçen tüm gönüllülere, Dosteli Yardımlaşma Derneği ve tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Bir sonraki etkinliğimizde buluşmak dileğiyle çok sağ olun.'' dedi.

Afyon da doğum günü bütçesiyle çocukları sevindirdi #2

HEM ÇOCUKLAR SEVİNDİ HEM DE ANLAMLI BİR HEDİYE VERİLDİ

Şuhut Gönüllüleri üyesi Çiğdem Altaş ise güzel bir doğum günü projesine imza attıklarını kaydederek şunları söyledi:

“Bana bir arkadaşım İstanbul'dan rica etti, daha önce sosyal medyada örnek paylaşımlarımızdan görerek. Ben de bunu kırmayacağımızı söyledim. Onlar da bize bir bütçe gönderdiler. Bütçe ile çocuklara yiyecek ve hediyeleri aldık. Ayrıca bu pankart ile arkadaşımızın doğum gününü kutladık.'' dedi.

Afyon da doğum günü bütçesiyle çocukları sevindirdi #3

Afyon da doğum günü bütçesiyle çocukları sevindirdi #4