Barış Pınarı Harekatı’nda son durum

Barış Pınarı Harekatı’nda son durum

Barış Pınarı Harekatı bitti; ancak TSK, taciz atışlarına meşru müdaafa kapsamında karşılık veriyor.

Barış Pınarı Harekatı’nda son durum

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Halkla İlişkiler Daire Başkanlığınca, bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Barış Pınarı Harekatı'nın bittiğini, mayın ve EYP temizliğinin devam ettiğini açıklayan güvenlik kaynakları; "Harekat bitti ama sızma, taciz ve saldırılar var. Meşru müdafa kapsamında bunlara karşılık veriliyor." açıklamasında bulundu.

Ayrıca mevcut Barış Pınarı Harekatı bölgesinin dışında yeni bir bölgenin ele geçirilmesi, orada hakimiyetin, kontrolün sağlanmasının söz konusu olmadığı belirtildi.

2 BİNDEN FAZLA MAYIN VE PATLAYICI İMHA EDİLDİ

MSB, "Harekat bölgesinde şu ana kadar 2 binden fazla mayın ve el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi." açıklamasında bulundu.

PENÇE HAREKATI'NDA TOPLAM 163 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Pençe Harekatlarıyla ilgili bilgiler veren güvenlik kaynakları; "Pençe operasyonlarında bugüne kadar 163 terörist etkisiz hale getirildi.

PENÇE 1-2 OPERASYONLARI

Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde düzenlenen Pençe 1-2 operasyonlarında bugüne kadar 90 terörist etkisiz hale getirilirken 320 mağarayla 266 adet mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) tespit etkisiz hale getirildi.

PENÇE 3 OPERASYONU

Sinath - Haftanin bölgesinde başlatılan Pençe - 3 operasyonunda bugüne kadar 73 terörist etkisiz hale getirilirken, 53 mağara ile 78 adet mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) imha edildi." dedi.

Barış Pınarı Harekatı’nda son durum #1