3 günlük sokağa çıkma yasağının ardından trafik yoğunluğu

3 günlük sokağa çıkma yasağının ardından trafik yoğunluğu

30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 3 gün süren sokağa çıkma yasağı biterken, özel araçlarıyla yollara çıkan vatandaşlar, trafik yoğunluğunu bir anda artırdı.

3 günlük sokağa çıkma yasağının ardından trafik yoğunluğu

İçişleri Bakanlığınca koronavirüs ile mücadele kapsamında uygulanan 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 31 şehirde ilan edilen, 1 Mayıs saat 24.00 ile 3 Mayıs saat 24.00 arası 3 günlük sokağa çıkma yasağı bitti.

Sokağa çıkma yasağı sonrası İstanbul'da trafik yoğunluğu

DİĞER KISITLAMALAR DEVAM EDECEK

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; sokağa çıkma yasağının bitmesinin yanında, 31 il için getirilen şehir giriş/çıkış sınırlaması ve ülke genelinde 65 yaş ve üstü İle kronik rahatsızlığı bulunan ile 20 yaş altındaki vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamalarının devam edeceği belirtildi.

3 günlük sokağa çıkma yasağının ardından trafik yoğunluğu #1

63 MİLYON VATANDAŞ EVDE KALDI

Bakanlık açıklamasında, "Dört günü kapsayan süreç içerisinde; 31 ilimizde toplam 63 milyon 640 bin vatandaşımız,  sokağa çıkma kısıtlaması kararına daha önceki kısıtlama kararlarında da olduğu gibi ‘evlerinde kalarak yüksek bir oranda uyum sağlamıştır." ifadelerine yer verildi.

3 günlük sokağa çıkma yasağının ardından trafik yoğunluğu #2

27 BİN 828 KİŞİYE CEZAİ İŞLEM

İçişleri Bakanlığı'ndan, sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı 1 Mayıs Cuma günü ile 3 Mayıs Pazar günü saat 20.00 arasında karara uymayan toplam 27 bin 828 kişiye adli ya da idari işlem yapıldığı açıklanmıştı.

54 İLDE 247 YERLEŞİM YERİNDE KARANTİNA KALDIRILDI

Yine Bakanlıktan, 3 Mayıs Pazar günü saat 20.00 itibarıyla 47 ildeki bir ilçenin tamamında, 4 beldede, 61 mahallede, 61 köyde ve 6 mezrada olmak üzere 133 yerleşim yerinde karantina tedbirleri uygulandığı, 54 ildeki 247 yerleşim yerinde ise karantinanın kaldırıldığı bildirilmişti.

3 günlük sokağa çıkma yasağının ardından trafik yoğunluğu #3

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 15'E ÇIKTI

3 günlük sokağa çıkma yasağının bitmesinin ardından, özel araçlarıyla yollara düşen ve akaryakıt istasyonlarını dolduran İstanbullular,  trafik yoğunluğunu kısa sürede yüzde 15'e çıkardı.

3 günlük sokağa çıkma yasağının ardından trafik yoğunluğu #4

3 günlük sokağa çıkma yasağının ardından trafik yoğunluğu #5

3 günlük sokağa çıkma yasağının ardından trafik yoğunluğu #6

3 günlük sokağa çıkma yasağının ardından trafik yoğunluğu #7