Amerikalı basketbolcu Kobe Bryant evini satıyor

Amerikalı ünlü basketbolcu Kobe Bryant, Kaliforniya Newport Coast’da bulunan lüks evini geçtiğimiz günlerde satışa çıkardı.
Amerikalı ünlü basketbolcu Kobe Bryant, Kaliforniya Newport Coast’da bulunan lüks evini geçtiğimiz günlerde satışa çıkardı.
Yaklaşık 79 metrekarelik bir spor salonu, ev sinema sistemi, 4 garajı ve misafir odası bulunan Kobe Bryant’ın evi şatafatlı tarzıyla adeta gerçek bir sarayı andırıyor.
Yine de bir ev için o kadar para vermeye değmeyeceğini düşünüyorsanız, aşağıdaki detaylar fikrinizi değiştirebilir.
Yaklaşık 2000 metrekarelik bir arazi üzerine 1997 yılında inşa edilen Kobe Bryant’ın evi, Akdeniz mimarisinden izler taşıyor.
Evin kendisi ise yaklaşık olarak 786 metrekare. Evin bulunduğu Newport Coast ise Kaliforniya’nın en lüks ve güvenlikli semtlerinden.
Etrafı duvarlarla çevrili bu bölgeye giriş ve çıkışlar güvenlikli kapılardan yapılıyor.
NBA’in yıldız isimlerinden Bryant, anlaşılan özel yaşamında da lüks ve ihtişamdan vazgeçmiyor. Saray yavrusu diyebileceğimiz bu malikane de adeta bunun bir kanıtı.
Evin iki katlı girişi, zarif merdivenler ve tavandaki göz kamaştırıcı avize ile misafirleri daha ilk adımda büyülüyor.
Girişte, evin geri kalanında da olduğu gibi sıcak ve pastel renkler hakim. Aksesuarlarda ise parlak ve yaldızlı detaylar gözden kaçmıyor.
40 yaşındaki basketbolcunun ev dekorasyonunda bir diğer vazgeçemediği kriter de görünüşe göre rahatlık.
Evin gösterişli havasıyla uyumlu, ipeksi görünümlü, krem rengi ve gri kanepe ve koltuklar, aynı zamanda oldukça geniş ve konforlu.
Ayrıca, Bryant’ın boyunun 1.98 metre olduğu düşünülürse, neden büyük koltuklar tercih ettiğini tahmin edebilirsiniz.
Bryant anlaşılan evinde misafir ağırlamaktan da keyif alıyor.
Misafir odalarının yanı sıra Kobe Bryant’ın evi grup aktivitelerine uygun olarak dizayn edilmiş.
Malikanenin havuzlu ve jakuzili arka bahçesi, içeriye göre daha modern bir şekilde dizayn edilmiş. Burası da yine hem kişisel kullanım hem de misafirler için ideal.