Rusya'nın son kraliyet ailesi

Rus İmparatorluğu Hanedanı üyeleri, bundan 100 yıl önce Bolşevikler tarafından acımasızca infaz edildi.
(Aybüke SENGİR / [email protected]) Rus İmparatorluğu Hanedanı üyeleri 100 yıl önce Bolşevikler tarafından öldürüldü. (Nicholas II ve Alexandra çocuklarıyla birlikte çektirdiği fotoğrafı)
Rusya'da 300 yıl iktidarda kalmayı başarmış Romanovlar Hanedanı'nın son çarı 2. Nikolay ve ailesi, 1917 Ekim Devrimi'nin ardından Ural bölgesindeki Yekaterinburg kentinde ev hapsine kapatıldı. (Büyük Düşes Olga, Alexander Sarayı, 1906 baharı)
Bolşevikler Çar 2. Nikolay'ın hayatta kalmasının devrimin yaygınlaşmasına engel olmasından endişe ediyordu. (Tsarevich Alexei, 1904 ile Tsar Nikolay II)
Rus tarihçilerine göre, bölge Bolşevik yönetimi Vladimir Lenin'e Çar'ın infaz edilmesini önerdi. Lenin de buna yeşil ışık yaktı.(Büyük Dük George Alexandrovich, Nicholas'ın erkek kardeşi)
16 Temmuz 1918 yılında gece geç saatlerinde Çar 2. Nikolay Romanov ve ailesi, kaldıkları evin bodrum katına indirilerek Bolşeviklerce infaz edildi. (Livadia Romanov ile Prenses Sonia Orbeliani)
Daha sonra Moskova'dan gelen çok gizli emirle cesetlerin yok edilmesi istendi.(Rusya Büyük Dükü Sergei Aleksandroviç Romanov. “AL”)
Cesetler, Yekaterinburg'un 20 kilometre yakınında terk edilmiş bir maden ocağına atıldı.(Anastasia, Tatiana, Nicholas ve Olga, Kırım, 1913)
George Aleksandroviç (1871-99), Çar Nicholas II'nin erkek kardeşi. Devrimden önce Tüberkülozdan öldü. Onun kalıntıları Ekaterinburg'da bulunan Çar Nicholas II'nin iskelet kalıntılarını genetik olarak bağlamak için kullanıldı.
1991 yılında Romanov mezarının gerçek fotoğrafı. “AL”
Nicholas II, Maria Feodorovna, Xenia Aleksandrovna.
Genç Grandük Nicholas, gelecekteki imparator Nicholas II
Genç Nicholas II
Alila in Spala, 1901
İmparator Nicholas II ve İmparatoriçe Alexandra taç giyme töreni
Rus İmparatorluk Ailesi'nin İmzası
Kraliçe Victoria'nın torunu olan Grand Duchess Elizabeth Feodorovna (1864-1918), kocasının Grand Duke Sergei Aleksandroviç'in öldürülmesinden sonra tam yas tuttu, Ilinskoe, 1906.
Prenses Sofia Ivanovna Orbeliani (1875-1915). Prenses Sofia, Tsarina Alexandra'ya bir hizmetkârdı.
Büyük Dük George Alexandrovich, Nicky'nin erkek kardeşi.
Mathilde Kschessinskaya, Nicholas II metresi, Sergei Mihayloviç ve kuzeni Andrei Vladimirovich.
Grigory Rasputin - Sibirya köylüsü ve Rus mistik Grigory Rasputin 17 Aralık 1916'da Prens Felix Yusupov'un özel odasında suikasta uğradı. Rasputin, Rusya'da mistik bir şifacı, peygamber ve vizyoner olarak biliniyordu.
İmparatorluk Majesteleri Büyük Düşes Tatiana Nikolaevna. Nicholas II'nin kızı ve Alexandra. 1897-1918'de yaşadı. Bolşevikler tarafından öldürüldü.
Alexandra, Pallisander Room'un kapısının dışındaki Leylak Odasında ayakta duruyordu. Solunda, Louis XVI tarzı bir ekranın yanında tutulan bitkiler için güneş ışığı sağlayan büyük bir kemerli sera benzeri pencere vardı. Bu limon ağacı oymalı ekran, kristalle kaplanmış ve mor renkli ipek ile kaplanmıştır. Onun ünlü leylek yuvasının yerini ayırdı.
Livadia'da Alix
Alexandra Fyodorovna, Rus İmparatorluğu'nun son hükümdarı olan II. Nicholas'ın eşi olarak Rusya'nın İmparatoriçesi'ydi.
Nicholas ve Alix'in 20 Nisan 1894'teki nişanlarıyla ilgili bir fotoğrafı.