Eskişehir'de vatandaşların dar yol isyanı

Her yıl onlarca trafik kazasının meydana geldiği Eskişehir-Alpu kara yolu için bölge halkı çözüm istiyor.

Ensonhaber.com
İHA
11.01.2019 10:54

Vatandaşlar, güzergahın dar oluşu ve yolun araç trafiğini kaldıramaması nedeniyle yaşanan trafik kazalarının artık sona ermesini ve yolun genişletilmesi istiyor.

KAZALAR SON BULSUN TALEBİ

Her yıl onlarca trafik kazasının meydana geldiği Eskişehir-Alpu kara yolunda insanlar, bir an önce yolun genişletilmesini ve kazaların son bulmasını istiyor.

ÇÖZÜM İSTİYORLAR

Son olarak 6 Ocak tarihinde, Alpu yolu Ağapınar Mahallesi yakınlarında kamyonla otomobilin çarpışması sonucu 3 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından, bölge halkı tepki göstermeye devam ediyor.

Sık sık ölümlü veya yaralanmalı trafik kazalarının olduğunu belirten bölge halkı, 4 ilçeye ve yüzden fazla köye bağlanan tek şeritli kara yolunun genişletilmesini talep ediyor.

"ARABALAR ÇOK HIZLI GEÇİYOR"

Yaklaşık 40 yıldır Ağapınar Mahallesi'nde ikamet eden Ali Rıza Kaya, Eskişehir-Alpu yolunun araç trafiğine dikkat çekerek, "Bu yol hiç arabasız olmuyor. Çok da kaza oluyor. Daha önce 7 tane çocuk şu yolda ezildi. Arabalar burada 120-130 hızla gidiyor. Yol çok dar, yani gizli buzlanma oluyor adam kayıyor kaza yapıyor. Ona da yazık, millete de yazık. Bir an önce bu yolun genişletilmesi lazım. Şu anda çok dar, hem bize hem millete hem de arabalara yazık oluyor." şeklinde konuştu.


Günün önemli gelişmeleri VİDEO