Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Eylül ayı yaşlı ve engelli aylıkları bugün yatmaya başlıyor

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Eylül ayı yaşlı ve engelli aylıkları bugün yatmaya başlıyor

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, eylül ayı yaşlı ve engelli aylıklarının, bugün hesaplara yatırılmaya başlanacağını bildirdi. Maaşlar 4-9 Eylül tarihleri arasında yatırılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 eylül ayı engelli ve yaşlı aylıkları ile evde bakım hizmeti ödemelerine ilişkin duyuru yaptı.

Yaşlı ve engelli aylıkları ödemelerinin bugün itibarıyla hesaplara yatırılmaya başlanacağını aktaran Bakan Selçuk, eylül ayı yaşlı ve engelli aylıklarından 1.4 milyon vatandaşın faydalanacağını aktardı.

991 MİLYON TL'LİK ÖDEME

Bakan Selçuk, bu kapsamda toplamda 991 milyon TL ödeme gerçekleştireceklerini söyledi.

Bakan Selçuk: “Eylül ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıkları ödemelerini bugün itibarıyla vatandaşlarımızın hesaplarına yatırmaya başladık.” açıklamasında bulundu.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Eylül ayı yaşlı ve engelli aylıkları bugün yatmaya başlıyor #1

"534 BİN ENGELLİ VATANDAŞIMIZA 825 MİLYON TL ÖDEME YAPACAĞIZ"

Evde bakım hizmeti ödemelerinden de 534 bin engelli vatandaşın yararlanacağını vurgulayan Selçuk, bu kapsamda toplam 825 milyon TL ödeme yapılacağını kaydetti.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Eylül ayı yaşlı ve engelli aylıkları bugün yatmaya başlıyor #2

4-9 EYLÜL'DE PTT ARACILIĞI İLE YAPILACAK

Yaşlı ve engelli aylıklarının ödemelerinin 4-9 Eylül 2020 tarihleri arasında PTT aracılığıyla yapıldığını, talep edilmesi halinde de aylıkların hanelere teslim edildiğini hatırlatan Bakan Selçuk, evde bakım ödemelerinin de 5 Eylül 2020 itibarıyla gerçekleşmeye başlayacağını söyledi.

Selçuk, ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.