Berat Albayrak: Bu süreçten güçlenerek çıkacağız

Berat Albayrak: Bu süreçten güçlenerek çıkacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, koronavirüs salgınından Türkiye'nin kazanımlarını koruyarak ve güçlenerek çıkacağını belirtti.

Berat Albayrak: Bu süreçten güçlenerek çıkacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin kamu borçlarının küresel seviyede en az olan ülkelerden biri olduğuyla ilgili bir paylaşım yaptı.

Paylaşımını Twitter hesabı üzerinden yapan Bakan Albayrak, Türkiye'nin düşük kamu borcu stoğunun pandemi sürecinde ülkeye kolaylık sağladığını da söyledi.

"KAZANIMLARIMIZ KORUNDU"

Küresel anlamda incelendiğinde, Türkiye'nin kamu borcunun düşük seviyede olmasının ekonomide hareket alanı sağlayan bir etken oluşturduğunun altını çizen Albayrak, pandemi sürecinde kazanımların korunduğunu dile getirdi.

Berat Albayrak: Bu süreçten güçlenerek çıkacağız #1

"BU SÜREÇTEN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ"

Koronavirüs kaynaklı pandemi sürecinden güçlenerek çıkılacağını belirten Albayrak,"Ekonomimizin güçlü sac ayaklarından biri olan düşük kamu borç stoğu oranı pandemi sürecinde elimizi güçlendiren ve bize hareket alanı sağlayan farklılıklarımızın başında geliyor. Kazanımlarımızı koruyarak bu süreçten güçlenerek çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

Berat Albayrak: Bu süreçten güçlenerek çıkacağız #2

TÜRKİYE, KAMU BORCU EN AZ OLAN ÜLKELERDEN

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) verilerine göre oluşturulan bir grafik ile açıklamalarını destekleyen Bakan Albayrak, yine Twitter üzerinden küresel kamu borçlarının olduğu bir video yayınladı.

Türkiye, pandemi sürecinden minimum zararla çıkacak - VİDEO