YKS'de ilk bine giren İzmirli genç, tuş hatası kurbanı oldu

YKS'de ilk bine giren İzmirli genç, tuş hatası kurbanı oldu

İzmir'in Tire ilçesinde, üniversite sınavında ilk bine giren Orhancan Ayhan, öğretmeninin tuş hatası nedeniyle çok istediği üniversiteye yerleşemedi.

YKS'de ilk bine giren İzmirli genç, tuş hatası kurbanı oldu

İzmir'de Tire Kutsan Anadolu Lisesi'ni başarıyla bitiren Orhancan Ayhan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdi ve sözel alanda Türkiye’de ilk bine girerek büyük bir başarı gösterdi.

REHBER ÖĞRETMENİN TUŞ HATASI, HAYALLERİNİ YIKTI

Hayalini kurduğu ODTÜ Tarih Bölümüne girmeyi garantileyen Orhancan, tercih ekranında yapılan bir hata sonucu yerleştirilemedi. ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen tercih sürecinde, tercih gönderme işleminin kendisi adına rehber öğretmeni tarafından yapılan Orhancan Ayhan, bu kısımda tercihini gönderme işlemi yapılmadığı için bir enter tuşu yüzünden istediği üniversiteye yerleşemedi.

YKS de ilk bine giren İzmirli genç, tuş hatası kurbanı oldu #1

HATANIN TELAFİSİNİ İSTİYOR

Babasıyla birlikte Tire Sanayi Sitesi'nde lastik tamircisi olarak çalışan başarılı öğrenci, yetkililerden durumun telafi edilmesi için yardım bekliyor.

YKS de ilk bine giren İzmirli genç, tuş hatası kurbanı oldu #2

"HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK"

Başına gelen bu talihsiz olaydan dolayı psikolojik olarak da etkilenen Orhancan Ayhan, kaydını yapamazsa hayatının geri kalanına lastik tamircisi olarak devam edeceğini söyledi.

Baba İlhan Ayhan ise büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade ederek, yetkilerden yardım istedi.

YKS de ilk bine giren İzmirli genç, tuş hatası kurbanı oldu #3

YKS de ilk bine giren İzmirli genç, tuş hatası kurbanı oldu #4