Üniversiteler, YÖK'ün sanal fuarında tanıtılacak

Üniversiteler, YÖK'ün sanal fuarında tanıtılacak

YÖK Başkanı Yekta Saraç, 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı' ile tercih sürecini kolaylaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Sonuçların açıklanmasıyla puanlarını öğrenen üniversite öğrenci adayları için tercih işlemleri 6 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, üniversite tercihi yapacak adayların sürecini kolaylaştırmak için 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020'nı düzenleyeceklerini söyledi.

YÖK Başkanı Saraç, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, öğrencileri Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) göstermiş oldukları başarı nedeniyle tebrik etti.

'ÜNİVERSİTENİ KEŞFET YÖK SANAL FUARI' DÜZENLENECEK

Saraç, öğrencilerin program ve üniversite tercihi bağlamında gelecekleri açısından önemli bir karar verme sürecinde olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"İçinde bulunduğunuz şartları da dikkate alarak, üniversite tercihi yapacak adaylarımıza bu süreci kolaylaştırmak için 'Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020' adıyla üniversitelerimizi dijital platformda size tanıtmak amacıyla bir fuar düzenleyeceğiz.

Üniversiteler, YÖK ün sanal fuarında tanıtılacak #1

TERCİH SÜRECİ KOLAYLAŞACAK

YÖK çatısı altında, 200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilecek sanal fuarda, okumak istediğiniz üniversite ile ilgili merak ettiğiniz hususları canlı sohbet ortamında üniversitelerimizin yetkililerinden öğrenebileceksiniz. Bu fuarın, tercih sürecinizi kolaylaştıracağına, daha doğru bir program ve üniversite tercihi yapabilmenize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yapacağınız tercihin size, ailenize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum."