Enes, artık EBA dersleri için 1 kilometre yürümüyor

Enes, artık EBA dersleri için 1 kilometre yürümüyor

Kastamonu'da EBA platformundan canlı yayınlanan derslere katılmak için, evine yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki tarlaya yürümek zorunda kalan Enes Karahasan'ın sorununu, hayırseverler çözdü.

Enes, artık EBA dersleri için 1 kilometre yürümüyor

Milli Eğitim Bakanlığınca koronavirüs tedbirleri kapsamında okullardaki eğitime ara verilmesiyle öğrenciler, dersleri Eğitim Bilişim Ağı (EBA) platformundan takip ediyor.

Kastamonu'nun merkeze bağlı Yürekveren köyünde yaşayan Duruçay Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Enes Karahasan, evde cep telefonunun interneti çekmediği için yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki tarlaya yürüyerek derslere katılmaya başladı.

Enes, artık EBA dersleri için 1 kilometre yürümüyor #1

ESNAF İNTERNET BAĞLATTI, OKUL MÜDÜRÜ TABLET VERDİ

Anadolu Ajansı'nın (AA) Enes'in hikayesini haberleştirmesinin ardından, Muğla'nın Marmaris ilçesinde esnaflık yapan Tevfik Kahraman, öğrencinin evine internet bağlattı, Özel Marmaris Profesyonel İlgim İlkokulu Müdürü Arif Kocaay da tablet hediye etti.

Enes Karahasan, evlerinin çukur bir alanda kalması nedeniyle mobil internetin çekmediğini söyledi.

Enes, artık EBA dersleri için 1 kilometre yürümüyor #2

2 AYDIR ANNESİNİN TELEFONUYLA 1 KİLOMETRE YÜRÜYORDU

Bu nedenle yaklaşık 2 aydır, annesinin telefonuyla internetin çektiği tarlaya yürüdüğünü anlatan Karahasan, "EBA'daki canlı derslere tarlalarda, bahçelerde gidiyordum. Hayvan otlatırken derslerimi yapıyordum. Benimle ilgili haberi gördükten sonra eve internet bağlattılar, tablet verdiler. Tableti ve interneti verenlere çok teşekkür ediyorum. Onlarla inşallah ileride görüşürüm." dedi.

Enes, artık EBA dersleri için 1 kilometre yürümüyor #3

Haberin ardından okul müdürü ve öğretmenlerinin kendisini arayarak tebrik ettiğini anlatan Enes, "İnternet ve tablet gelmeseydi hala bahçelere, tarlalara gitmek zorundaydım ama artık çok kolay. Evde oturduğum yerden derslerimi takip ediyorum. İnternet ve tablet sayesinde araştırmalar yapıyorum, biraz da oyun oynuyorum. Bu hediyeler sayesinde artık 1 kilometre yol gitmiyorum. Evimde derslerimi yapıyorum." ifadelerini kullandı.

Enes, artık EBA dersleri için 1 kilometre yürümüyor #4

"AZMİNİ VE MÜCADELESİNİ SEVDİK"

Tevfik Kahraman ise Enes'in haberini, AA'nın sosyal medya hesaplarından gördüğünü ve çok etkilendiğini belirtti.

Enes'in, derslere katılmak için yürümesinin, kendisini çocukluğuna götürdüğünü dile getiren Kahraman, "Enes'in azmi yüreğimize dokundu. Okumak için verdiği azmi, mücadeleyi sevdik. Onun mutlu olması bizi de çok mutlu etti. Derslerine çok iyi çalışması, iyi üniversitelerde okumasını isterim. Ne zaman bir ihtiyacı olursa ağabeyi olarak hep yanında olacağız." diye konuştu.

Enes, artık EBA dersleri için 1 kilometre yürümüyor #5

"ENES'İN HİKAYESİNDE, VERİLECEK MESAJLAR VAR"

Kocaay da annesinin telefonuyla bir kilometre yürüyerek uzaktan eğitim gören Enes'in hikayesinde, herkese verilecek mesajlar olduğuna dikkati çekerek, "Salgın süresince uzaktan eğitimde Türkiye, dünyaya örnek işler yaptı. Haberi yaparak Enes'in hikayesinden kendilerini haberdar eden Anadolu Ajansı'na da teşekkür ediyorum." dedi.

Enes, artık EBA dersleri için 1 kilometre yürümüyor #6

Enes, artık EBA dersleri için 1 kilometre yürümüyor #7

İlginizi Çekebilir
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
597 YORUM
İç Haber
Elektrikli araba devi için yatırımın tam zamanı!
ADVERTORIAL
Tesla
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
840 YORUM
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bizim dengimiz değildir, olamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bizim dengimiz değildir, olamaz
529 YORUM
Gündem
Arda Turan'ın puro keyfi
Arda Turan'ın puro keyfi
180 YORUM
Futbol