Eğitime kar engeli: İşte 18 Ocak Salı okulların tatil olduğu iller...

Eğitime kar engeli: İşte 18 Ocak Salı okulların tatil olduğu iller...

Meteoroloji uyarısından sonra bazı illerimizde eğitime kar tatili verildi. Peki hangi illerde okullar tatil oldu? İşte 18 Ocak 2022 Salı günü okulların tatil olduğu iller...

Yurdun yüksek kesimlerinde etkili olan soğuk hava, yerini kar yağışına bırakıyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Artvin, Kars ve Hakkari çevreleri kar yağışlı diğer bölgeler parçalı bulutlu bir gün geçirecek.

Gece saatlerinden itibaren kıyı Ege, Batı Akdeniz ve Marmara'da sağanak; iç Ege, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında kar yağışı etkili olacak.

Bu nedenle 9 ilde eğitime bir gün süreyle ara verildi. Öğrenciler ve veliler ise hangi illerde okullar tatil oldu merak ediyor.

Peki yarın okullar tatil mi? 18 Ocak Salı hangi illerde okullar tatil oldu? İşte ayrıntılar...

ARTVİN'DE 'KAR TATİLİ'

Artvin Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle kar tatili kararı alındığı belirtildi.

Artvin Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Merkez ve Ardanuç, Borçka, Murgul, Şavşat ilçelerimizde 18.01.2022 Salı günü (1 gün) eğitim öğretime ara verilmiştir. Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve Yusufeli ilçelerimizde taşıma yoluyla okullarımıza gelen öğrencilerimiz de bu tarihte izinli sayılacaktır. Ayrıca bu süre zarfında engelli ve hamile kamu çalışanlarımız idari izinli sayılacaktır"

BOLU'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Bolu'da kar yağışı nedeniyle yarın eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Bolu Valiliği meteorolojik verilere göre yoğun kar yağışı ve buzlanmanın devam edecek olması nedeniyle yarın bir gün süreyle okulları tatil etti. Ayrıca valilikçe yarın engelli ve hamile kamu çalışanlarının izinli sayılmalarına da karar verildi.

TRABZON

Trabzon`da olumsuz hava koşulları nedeniyle Akçaabat, Düzköy, Maçka, Şalpazarı ve ilçelerindeki tüm okullarda eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

GİRESUN

Giresun`da, olumsuz hava koşulları ve buzlanma dolayısıyla Doğankent ilçesinde eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi.

Giresun merkez, Çanakçı, Dereli, Espiye, Güce, Keşap ve Yağlıdere ilçelerindeki köy okullarında da eğitime bir gün ara verilecek.

ORDU

Ordu Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle 14 ilçenin tamamındaki okullarda, 5 ilçedeki okullarda kısmi olarak eğitime ara verildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanmanın hayatı olumsuz etkilediği belirtildi. Açıklamada, Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerindeki okulların tamamında eğitime 19 Ocak tarihinde ara verildiği belirtilerek, "Gülyalı, Perşembe, Ünye ilçelerimizde taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için, Altınordu ilçemizde taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için ve Gökömer, Cumhuriyet, Gerce ve Yağızlı Mahallelerindeki okullarda, Fatsa ilçemizde ise ilçe merkezi dışında kalan ve taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için, 19 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün süreyle eğitime ara verilmiştir." denildi.

Açıklamada ayrıca, tamamen ve kısmen eğitime ara verilen ilçelerde engeli olan ve hamile kamu görevlilerinin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

KASTAMONU

Kastamonu`nun Devrekani Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede sabah saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı beklendiği ve olumsuzlukla karşılaşmamak için eğitime bir gün ara verildiği ifade edildi.

KARABÜK

Karabük`te kar yağışı sebebiyle Eflani ve Ovacık ilçelerinin tamamında diğer ilçelerde ise taşımalı eğitim öğretime ara verilecek.

GAZİANTEP

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Öğrenci kardeşlerimizin sağlığı için okullar ve rehabilitasyon merkezleri 18 Ocak Salı günü tatil edilmiştir. Engelli ve hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır" ifadelerini kullandı.

ADIYAMAN

Adıyaman`da kar yağışı sebebiyle taşımalı eğitim öğretime 1 gün ara verildi.

Eğitime kar engeli: İşte 18 Ocak Salı okulların tatil olduğu iller... #1

Bu haber yoruma kapalıdır.