ALES soru ve cevapları yayınlandı mı? 2021 ALES/2 soru kitapçığı ve cevap anahtarı görüntüleme ekranı

ALES soru ve cevapları yayınlandı mı? 2021 ALES/2 soru kitapçığı ve cevap anahtarı görüntüleme ekranı

ÖSYM tarafından düzenlenen 2021 ALES/2 bugün gerçekleştirildi. Sınavın ardından ALES soru ve cevaplarının yayınlanıp yayınlanmadığı merak konusu oldu. Peki 2021 ALES/2 soru ve cevapları yayınlandı mı?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 19 Eylül 2021 Pazar günü gerçekleştriildi.

Sınavın tamamlanmasının ardından akademik kariyer hedefleyen binlerce aday, ALES soru ve cevapları için geri sayıma geçti.

''ALES soru ve cevapları yayınlandı mı?'' sorusuna yanıt aranırken ÖSYM bir son dakika açıklamasında bulundu. Peki ALES soru ve cevapları yayınlandı mı? İşte, ALES/2 soru kitapçığı ve cevap anahtarı görüntüleme ekranı...

ALES/2 SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

ÖSYM, 2021-ALES/2 sınavı temel soru kitapçığı ve cevap anahtarının yayınlandığını duyurdu.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''19 Eylül 2021 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2021-ALES/2) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 19 Eylül 2021 tarihinde saat 14.00'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.''

2021 ALES/2 TEMEL SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu haber yoruma kapalıdır.