Zuckerberg, güneş kremi olayını anlattı

Zuckerberg, güneş kremi olayını anlattı

Facebook kurucusu Zuckerberg, sörf yaparken çok fazla güneş kremi sürdüğü için yüzünün bembeyaz göründüğü fotoğrafı için “Gizlenmek için yaptım” açıklamasını yaptı.

Zuckerberg, güneş kremi olayını anlattı

Facebook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, Temmuz 2020'de Hawaii'de sörf tahtası üstünde kapüşonlu tişört giydiği ve yüzünü güneş kremine buladığı, bu sebeple o dönem çok konuşulan görüntüsüyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Satın aldığı Instagram'ın yöneticisi Adam Mosseri'nin canlı yayınına katılan Zuckerberg, beyaz tenli olduğu için yüzerken veya su sporları yaparken bolca güneş kremi sürdüğünü anlattı.

GİZLENMEK İÇİN YAPTI

Zuckerberg, krem miktarını bu denli abartmasının bir diğer nedeninin ise kendisini takip eden fotoğrafçıdan gizlenmeye çalışmak olduğunu söyledi.

Ancak Zuckerberg, başarılı olamadı ve beyaz kremli fotoğrafları dünyaya yayıldı.

Zuckerberg, güneş kremi olayını anlattı #1

KOMİK PAYLAŞIMLAR RAHATSIZ ETMİYOR

Ancak Zuckerberg, sosyal medyada kendisiyle ilgili yapılan komik paylaşımlardan hoşnutsuz olmadığını, internet ahalisini güldürdüğü için mutlu olduğunu da ekledi.

​Zuckerberg, daha önce de BuzzFeed News ve The Verge siteleriyle yaptığı toplantıda da aynı meseleye değinmiş, "Haddinden fazla güneş kremi sürdüğüm için özür dilemeyeceğim. Güneş kremi bence faydalı, bu fikrimin arkasındayım." diyerek savunmaya geçmişti.

Zuckerberg, güneş kremi olayını anlattı #2

Zuckerberg, güneş kremi olayını anlattı #3