Zelensky: NASAMS füze sistemleri Ukrayna'da

Zelensky: NASAMS füze sistemleri Ukrayna'da

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky, ABD'nin verdiği Ulusal Gelişmiş Karadan Havaya Füze Sisteminin kendilerine ulaştığını açıkladı.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky, CBS News'de Margaret Brennan'ın konuğu olarak Ukrayna-Rusya savaşındaki son gelişmeleri aktardı.

"Bunlar hava savunma sistemleri"

Ukrayna'ya verdiği destekten dolayı ABD Başkanı Joe Biden ve ABD Kongresine teşekkür eden Zelenskiy, "NASAMS'ı teslim aldık. Bunlar hava savunma sistemleri." ifadesini kullandı.

Zelensky, bu sistemlerin okullar, hastaneler gibi altyapıları Rus saldırılarından korumak için yeterli olmadığına işaret ederek, Ukraynalıları evlerine döndürmek için gerekli güvenliği ve mali desteği sağlamak zorunda olduklarını vurguladı.

Zelensky: NASAMS füze sistemleri Ukrayna da #1

"ABD tank verirse Avrupalı müttefikler de yardım eder"

AA'nın haberine göre; ABD'den tank talebinde de bulunan Zelensky, "ABD, liderliğini gösterip bize tankları verirse, Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri bu adımı takip edecektir. ABD'den tank alırsak, Avrupalı müttefiklerin de bize Ukrayna şehirlerini tanklarla işgalden kurtarmakta yardımcı olacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Zelensky: NASAMS füze sistemleri Ukrayna da #2

"Bu referandumlar, savaşın süreceğinin mesajı"

Zelensky, Rusya'nın Ukrayna'nın bazı bölgelerinde yapacağı referanduma da işaret ederek, "Bu referandumlar, Putin'in bu savaşı bitirmeyeceğine yönelik tehlikeli bir mesajdır." değerlendirmesinde bulundu.

"Putin kaldığı sürece barış olmayacak"

Brennan'ın "Putin iktidarda kaldığı müddetçe Avrupa'da barış olacağına inanıyor musunuz?" sorusuna ise Zelensky, "Hayır, bunun tek bir cevabı var o da hayır." yanıtını verdi.

İlginizi Çekebilir
"Gelsin İcardi bildiği gibi"
0 YORUM
Medya
Düzenli kripto getirileri için ücretsiz kaydolun!
ADVERTORIAL
CryptoTrader
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
420 YORUM
Dünya Kupası
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
161 YORUM
Dünya
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
185 YORUM
Magazin