Trump basın toplantısında koronavirüs ile ilgili konuştu

Trump basın toplantısında koronavirüs ile ilgili konuştu

Başkan Trump, koronavirüse karşı alınan karantina önlemlerinin, gelecekteki enfeksiyon riskini engellemediğini söyledi.

Trump basın toplantısında koronavirüs ile ilgili konuştu

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Koronavirüsün ülkenin bazı bölgelerinde hala çok yaygın olduğunu ve insanların gardlarını düşürmemesi gerektiğini vurgulayan Trump, "Tüm Amerikalılar şunu bilmeli, sürekli karantina, istediğimiz sonuca ulaşmak için uygulanabilir bir yöntem değil. Bu yöntemin, zararı yararından çok." ifadesini kullandı.

Trump basın toplantısında koronavirüs ile ilgili konuştu #1

"KARANTİNALAR KORONAVİRÜSÜN GELECEKTE BULAŞMASINI ENGELLEMİYOR"

Dünyanın birçok noktasında salgının tekrar hız kazandığına işaret eden Trump"Karantinalar, koronavirüsün gelecekte bulaşmasını engellemiyor. Bu karantinaların amacı, virüse karşı hastaneler başta olmak üzere kapasite geliştirilmesi, hastalık hakkında daha çok bilgi edinme, aşı ve tedavi geliştirme için zaman kazanmaktı." değerlendirmesinde bulundu.

Trump basın toplantısında koronavirüs ile ilgili konuştu #2

"TİKTOK'U YASAKLAMA TEHDİTİNİ YAPARAK BU PLATFORM İÇİN BİR DEĞER OLUŞTURDUM"

Öte yandan Trump,  Çin menşeili sosyal medya platformu TikTok'un ABD'ye satılması durumunda, Hazine Bakanlığına pay verilmesi gerektiğini belirterek, "Ben TikTok'u yasaklama tehditini yaparak, bu platform için bir değer oluşturdum. Bence bunun satışından büyük bir yüzdeyi hak ettik." diye konuştu.

Trump basın toplantısında koronavirüs ile ilgili konuştu #3